Skocz do zawartości
IGNOROWANY

00588 - Airbag Igniter


chrisnetpl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatnio miałem mały road trip do znajomych (dziurawy teren wiejski do przejechania). Postawiłem auto na parkingu i wieczorem zapaliła mi się lampka od air-baga i świeci już non stop. W vag-u mam błąd:

00588 - Airbag Igniter: Driver Side (N95)

002 - Lower Limit Exceeded

Może wytrząsanie nie miało aż tak wpływu na to, ale dodam że 2tyg wcześniej miałem włam na auto i do naprawy oprócz stacyjki był licznik i sterownik (softowo). To może też mogło mieć wpływ...

Ktoś ma pomysł gdzie szukać tej awarii do airbaga i dlaczego samo po jakimś czasie dopiero się ten błąd ujawnił?

Pozdrawiam.

---------- Post dopisany 18-09-2012 at 17:56 ---------- Poprzedni post napisany 16-09-2012 at 08:49 ----------

Ok problem rozwikłany. Wyjęcie poduchy z kierownicy i wsadzenie pomogło. Później tylko wykasowanie błędu vagiem.

---------- Post dopisany 21-09-2012 at 16:25 ---------- Poprzedni post napisany 18-09-2012 at 17:56 ----------

Po jednym dniu znów pojawił się ten błąd... co może być zepsute?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzaj wszystkie wtyczki od airbaga czy dobrze siedzą i ewentualnie potraktuj jakimś contact cleanerem :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozłączeniu chwilowym akumulatora i wykasowaniu błędu vagiem po ok 24 godzinach w różnych sytuacjach błąd powraca. Możliwe że poducha któraś jest zepsuta?

---------- Post dopisany 24-04-2013 at 14:13 ---------- Poprzedni post napisany 02-10-2012 at 19:23 ----------

ma ktoś może jakiś pomysł bo nie mogę się pozbyć tego błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź połączenia czyli na odłączonym aku rozłącz wtyczki (przy kierownicy i pod fotelem) przeczyść styki, podłącz wykasuj błąd i obserwuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odłączyłem tymczasowo poduchę i jeździłem z rezystorem. niestety na drugi dzień po wykasowaniu błędu ponownie się pojawił. czyli to nie wina poduchy. ma ktoś może pomysł gdzie dalej szukać ?

Odłączyłeś poduchę razem z taśmą kierownicy? Może sama taśma jest uszkodzona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśma to to okrągłe takie :decayed:

U mnie błąd dało się skasować jak zwinąłem taśmę w jedną ze stron ale jak kręciłem nią dalej to błąd wracał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jak auto stało cały dzień na słońcu i wnętrze auta mocno się nagrzewało również zapalał się błąd poduchy

kasowałem albo musiałem odłączyć aku na całą noc żeby zgasła kontrolka

miałem już zamówić nową taśmę ale trafiłem na poniższy filmik

i po takiej naprawie po problemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie z tym, że u mnie jest 001 - Upper Limit Exceeded - Intermitten - MIL ON

Dodam również, że przy włączonym kierunkowskazie słychać taśmę podczas obrotu kierownicą.

ea0ca8136fd39.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...