Jump to content
IGNORED

FIS otwarte drzwi, brak oświetlenia wewn.


brontozaur
 Share

Recommended Posts

Witam

Mam taki problem z A6 C5 2,5 TDi AFB. Pewnego dnia pojawił mi się komunikat otwartych lewych tylnych drzwi i zapaliło się wewnętze światło. Na parkingu walnąłem kilka razy drzwiami i wszystko zabanglało. Niestety następnego dnia wszystko wróciło, tyle że światła wewnętrzne przygasają i zapalają się naprzemiennie. Wygląda to jakby były przerwy na masie.

Kolejnego wieczoru po uzbrojeniu alarmu, alarm się włączył, tak kilka razy i już się nie uzbraja (światła nie mrugają przy ryglowaniu). Po zamknięciu auta pali się kompletne oświetlenie lewej tylnej strony (nogi pasażera klamka itd) oraz lampki górne. Wszystko gaśnie po 5-7 minutach. Normalnie gaśnie po 2-3 sekundach po zamknięciu.

Rozebrałem zamek i sprawdziłem krańcówkę. Przedzwoniłem ją na mierniku i wygląda na sprawną.

Dalej było:

Następnego dnia po około 8 godzinnym postoju na słoneczku wszystko zabanglało. Otworzyłem sobie szyby i cieszyłem się słońcem. Niestety po 5 minutach wyskoczył komunikat otwartych 4 drzwi i nie mogłem już zamknąć żadnego okna. Okazało się że mam przepalony bezpiecznik nr 14 według opisu ze strony Audi A6 Klub Polska :: [A6 C5]Wykaz bezpiecznikw

Po wymianie wszystko zagrało, żadnego komunikatu otwartych drzwi siwiała wewnętrzne świecą kiedy ja chcę. Niestety po 5 minutach radości bezpiecznik się upalił. Kolejne 2 też się upaliły po 2-3 minutach.

Według opisu bezpiecznika odpowiada on również za zamek centralny, ale on u mnie działa, reszta z opisu już nie. Przed upaleniem bezpiecznika pojawia się komunikat otwartych lewych tylnych drzwi a potem jak piałem wyżej.

Zabawa w weekend:

Przekopałem całe lewe tylne drzwi i nic. Nawet jak odłączyłem wszystko z w drzwiach to i tak miałem za wysoki prąd na bezpieczniku.

CO do krańcówki to rozebrałem i wyczyściłem i nic, pracuje ja wcześnie. Zauważyłem jeszcze jedną ciekawostkę, nie świeci mi się dioda od podświetlania klamki drzwi LT, ale jak nacisnę krańcówkę to się zapala. W pozostałych drzwiach świeci się wszystko cały czas.

Teraz na desce mam otwarte troje drzwi (oprócz LP).

Wygrzebałem moduł komfortu a w nim sucho, czystko i pachnąco.

Wydaje mi się że mam gdzieś przebicie na masie, ale jak tego szukać?

Pomocy

Link to comment
Share on other sites

Witam odgrzeje kotleta.

Mam ten sam problem teraz u mnie.

Na fisie wszystkie otwarte drzwi, nie działają szyby i non stop pali bezpiecznik nr 14.

Ma ktoś jakieś pomysły co się dzieje ?

Elektryk niestety dopiero po świętach będzie miał czas.

Link to comment
Share on other sites

podepne pod temat

po podlaczeniu elektrycznych szyb na tyl po odtwarciu drzwi na fisie mruga ikona sygnalizujaca otwarte drzwi zamiast palic sie caly czas

zamki sprawdzane sa ok bledow brak

co moze byc przyczyna?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...