Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Przejście z RNS-D na RNS-E problem z podłączeniem anteny diversity

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Przechodziłem z RNS-D na RNS-E.

Zakupiłem adapter ISO1 na ISO2 tzw. quadlock oraz adapter antenowy dokładnie taki

AdapterantenowyRNSE_58019.jpg

Adapter ten to nic innego jak przejście z anteny FM/AM na złącze podwójne Fakra. Oczywiście pasuje i radio odbiera, natomiast w porównaniu do tego co było na RNS-D radio odbiera fatalnie i zbiera zakłócenia, nawet na sygnale nadawanym przez RMF-FM .

Zdemontowałem zatem RNS-E i znalazłem niepodłączony kabel zakończony wtykiem męskim chyba typu SNB Fotka poniżej

p1050552h.jpg

Ten kabel na pewno wcześniej wpięty był do RNS-D razem z anteną FM/AM. Domyślam się , że to jest antena diversity natomiast nie pasuje ona do zakupionego adaptera, nie da się jej wpiąć także do RNS-E bo tam też wejście jest z bolcem

p1050558q.jpg

Jak mam zatem podłączyć antenę diversity do RNS-E? Czy potrzebuje przejścia z SNB na Fakra ?

Opublikowano

SIemka :) mialem podobny problem u mnie pomoglo takie cos: patrzac na radio od tylu po prawej stronie mialem podlaczona antene radia a po lewej stronie mialem wlozona wtyczke od diversity i juz ladnie sciaga stacje :)

Opublikowano
  • Autor
SIemka :) mialem podobny problem u mnie pomoglo takie cos: patrzac na radio od tylu po prawej stronie mialem podlaczona antene radia a po lewej stronie mialem wlozona wtyczke od diversity i juz ladnie sciaga stacje :)

Super tylko chyba nie do konca sie rozumiemy. Antena diverity nie pasuje do tego zlacza z tylu RNS-E. Oba sa zlacza sa typu meskiego i tu jest problem.

Nikt nie przechodzil z RNS-D na RNS-E ?

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

Opublikowano
SIemka :) mialem podobny problem u mnie pomoglo takie cos: patrzac na radio od tylu po prawej stronie mialem podlaczona antene radia a po lewej stronie mialem wlozona wtyczke od diversity i juz ladnie sciaga stacje :)

Super tylko chyba nie do konca sie rozumiemy. Antena diverity nie pasuje do tego zlacza z tylu RNS-E. Oba sa zlacza sa typu meskiego i tu jest problem.

Nikt nie przechodzil z RNS-D na RNS-E ?

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

są do tego przejściówki:wink: jak znajde to podeśle jak chcesz:wink:

Opublikowano
  • Autor
SIemka :) mialem podobny problem u mnie pomoglo takie cos: patrzac na radio od tylu po prawej stronie mialem podlaczona antene radia a po lewej stronie mialem wlozona wtyczke od diversity i juz ladnie sciaga stacje :)

Super tylko chyba nie do konca sie rozumiemy. Antena diverity nie pasuje do tego zlacza z tylu RNS-E. Oba sa zlacza sa typu meskiego i tu jest problem.

Nikt nie przechodzil z RNS-D na RNS-E ?

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

są do tego przejściówki:wink: jak znajde to podeśle jak chcesz:wink:

domin bede wdzieczny bo jobla dostaje przez te szumy

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

---------- Post dopisany at 13:02 ---------- Poprzedni post napisany at 08:52 ----------

A czy przypadkiem nie potrzebuje tego adaptera?

Audi Antennenadapter Diversity Navigationseinheit RNS D auf RNS-33403

Opublikowano
  • Autor

Ale podejdzie ten wtyk

p1050552h.jpg

do tego?

adap.jpg

Opublikowano

tak będzie pasowało pisze nawet w aukcji :)

Opublikowano

25 euro za to gówno:facepalm: Artu dawaj namiary na pw bo znalazłem:decayed:

Opublikowano
  • Autor
25 euro za to gówno:facepalm: Artu dawaj namiary na pw bo znalazłem:decayed:

Dostałem adapter od domin79. Dzieki, niestety nie rozwiązuje on mojego problemu. Podłączyłem wszystko jak należy i nadal mam zakłocenia na radiu i część stacji radiowych jest wyświetlana na szaro.

Dodam, że odkąd przeszedłem z RNS-D na RNS-E na VAG mam błąd:

1 Fault Found:

00858 - Connection; Radio ZF Output to Antenna Amplifier

011 - Open Circuit

Myślałem, że podłąceznie diversity do adaptera, który dostałem od domin79 rozwiąże problem i po skasowaniu błąd nie wróci, ale niestety wraca. Połączenie antenowe / wtyki sprawdzone .

Może przypadek i wzmak antenowy mi padł w tym samym czasie?

Poratowałby ktoś sprawnym wzmacniaczem do Avanta? Podłączyłbym tylko w celu sprawdzenia

Opublikowano

hmm..moze cos jest uszkodzone w RNS-e?

Opublikowano
  • Autor
hmm..moze cos jest uszkodzone w RNS-e?

nie jest. Przepiąłem wczoraj RNS-E to auta znajomego i odbiór radia był wzorowy

Opublikowano

1 Fault Found:

00858 - Connection; Radio ZF Output to Antenna Amplifier

011 - Open Circuit

uszkodzony wzmacniacz antenowy

zreszta D i E wykorzystują inne wzmacniacze

Opublikowano

Czaki a jaki tam potrzeba wzmacniacz? W Etce sprawdziłem i w Exeo ST są montowane wzmacniacze 8E9 035 225 AG lub 8E9 035 225 Q. Ja również mam ten błąd i wydaje mi się że lepiej szukać właśnie takiego wzmacniacza, przy czym AG miał zastosowanie w B7 Avant i Exeo ST, a Q montowali też w B6 Avant. Moim zdaniem lepiej z Exeo szukać bo nowszy:wink:.

Opublikowano
  • Autor

Nie wiem jakim cudem, ale odbiór radia się znacząco z dnia na dzień poprawił, tak jakby navi sama się skalibrowała czy też może z opóźnieniem załapała sygnał z diversity. Nic od tego czasu nie grzebałem :shock3: Błędem 00858 nadal wali, ale na razie olewam temat. Z resztą jeśli nawet dotyczy to uwalonego tunera TV to u mnie znalezienie odpowiedniego będzie o tyle trudniejsze, że potrzebuje wzmak pod sterowanie falami Webasto.

Opublikowano

u mnie tez waliło olałem temat wymiany dzialalo prawie normalnie

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam, miałem błąd na nawigacji 00858 po wymianie z concerta III. I rozwiązaniem problemu jest wymiana wzmacniacza antenowego 8E9 035 225 AF (taki był umnie) na 8E9 035 225 P to jest inny wzmacniacz + od prawej tylnej szyby trzeba dociągnąć przewód antenowy (orginalnie przy concercie go nie ma). Błąd zniknoł a radio lepiej odbiera.

IMAG1353.jpg

<br /><br />

IMAG1354.jpg

<br /><br />

IMAG1355.jpg

<br /><br />przewód od anteny prawej szyby podłaczamy do FM3 IN i trzeba jeszcze zmienić obudowe złącza podwujnego z czarnej obudowy na jasno żółty? (problem z określeniem koloru) bo czarny nie pasuje.

IMAG1356.jpg

<br /><br />

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.