Jump to content
IGNORED

Błąd 'Nieprawidłowa mieszanka paliwa'


band3r10
 Share

Recommended Posts

Witam, mam audi a4 b5 1.8 125KM i mam lekki problem. Otóż auto ciężko pali tzn. trzeba chwila poczekać aż silnik się uruchomi a czasem trzeba powtórzyć to raz lub dwa. Gdy już odpali ciężko jest ze startem, gdyż muszę dość dużo dawać gazu aby auto ruszyła. Oprócz tego gdy jadę i nagle stanie np. na skrzyżowaniu na czerwonym świetle dwa razy zwiększają się samoczynnie obroty i później wracają do odpowiedniego stanu. Zaznaczam że później już jedzie normalnie, nie traci mocy ani przyspieszenia. Mam drugie takie audi z tym samym silnikiem + LPG tyle że po lifcie i tamto po prostu idzie jak strzała, leciutko tylko operuje gazem i pali od razu. Byłem u mechanika i wszystko posprawdzał; powiedział że wyskoczył tylko ten błąd 'Nieprawidłowa mieszanka paliwa' i że to może być wszystko: Sonda Lambda, Przepustnica, termostat itp. Mówił że może wymienić wszystko ale to są wysokie koszty i poradził mi żebym poszukał na forum albo że ktoś mi doradził kto miał ten problem.

Proszę o pomoc i z góry dziękuje :)

Link to comment
Share on other sites

A zawór EGR? Może się przyciął i daje takie objawy. Jeśli to EGR to polecam wymontować i nie lecieć odrazu do sklepu po nowy tylko szczota druciana w ruch i po poblemie, wyczyszczony i gotowy do ponownej pracy.

Pozdrawiam.:hi:

Link to comment
Share on other sites

Do spr. czujnik temp, ciśnienie paliwa,świece ,kable WN, to na początek,choć przy spr. świec ja zmierzyłbym kompresję.

Link to comment
Share on other sites

Zobacz jeszcze lpg zakręć gaz na butli wypal cały zastaw samochód na noc i zobacz jak rano odpali, miałem ten sam motor i problem okazało się że parownik poszedł. Zobacz jeszcze czy ci przy korku paliwa nie syczy. :) Ale zacznij od zakręcenia i wypalenia gazu i napisz czy pomogło samochodzik powinien odrazu ci odpalić :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...