Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wtryskiwacze AC W01 kalibracja


darkle

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, z powodu własnej głupoty chyba spieprzyłem nową listwę wtryskową AC W01. Chciałem poprawić bo wydawało mi się że jedna z cewek jest luźna i dokręciłem tą śrubkę którą jest dokręcona:bag: Jak kręciłem to się zorientowałem że to jest jakaś śrubka do regulacji. Odkręciłem ją mniej więcej jak była ale silnik po przełączeniu na lpg chodził na 3 cyl. Odkręciłem jeszcze i niby jest ok ale chyba rozkalibrowałem listwę. I mam pytanie ta AC W01 jest podobna do valteków ale w środku podobno wg producenta co innego. Valteki da się kalibrować a tych nie wiem. I teraz boję się jeździć żeby nie spalić zaworów. Da się to naprawić czy tylko wymiana listwy która była 3 tygodnie temu zakładana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ta sama zasada działania co walteki,najlepiej podłączyć się pod kompa gazowego i ustawić taki sam czas wtrysku jaki ma reszta wtryskiwaczy,trzeba mieć program AC gas Synchro no i kabel.Przez samo podłączenie się nie utracisz gwarancji,chyba że pozmieniasz jakieś ustawienia przez samo wkręcanie czy wykręcanie tłoczka nic nie zmieniasz w ustawieniach.A co do listwy to naruszyłeś plombę i nie wiadomo jak to gazownik uzna.Jego wola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien że te Ac to to samo co valteki? W sumie oni twierdzą że to co innego tylko wyglądają podobnie ale też mi się wydaje że to tylko ulepszone valteki.

Właśnie tam nie było żadnych plomb bo jakby były to bym nie ruszał. Jeśli da się to ustawić to było by dobrze, w poniedziałek podjadę do gazowników bo sam nie chcę już ruszać. Tylko nie wiem czy mam się szykować na regulację tego tłoczka w jednej z cewek czy zaproponują mi wymianę listwy na nową. I dwa, chociaż teraz niby chodzi ok to boję się że jak ten wtryskiwacz ma np. za mały skok teraz to będzie za uboga mieszanka w jednym cyl i spalę zawory. A Będę mógł podjechać na naprawę dopiero późnym popołudniem i trochę przejechać muszę. Na razie może będę jeździł do tego czasu na pb na wszelki wypadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...