Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie felgi do opon zimowych?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Z uwagi na fakt iż jestem całkiem zielony w tych oznaczeniach prosiłbym o pomoc w kwestii doboru felg do opon zimowych.

Samochodzik A4 B8 2.0 TDI 143 Konie

Celuje w opony w rozmiarze 205/60, specyfikacja samochodu sugeruje dwie poniższe opcje:

1. 205/60 R16 92W

2. 205/60 R16 92H M+S

Czym się różni 1 od 2 i jaką felgę powinienem do tego kupić? Myślę o stalowych na zimę.

Z chęcią przyjmę uwagi odnośnie wyboru rozmiaru opon, z tego co czytałem tutaj na forum zimowe powinny być węższe z uwagi na przyczepność. Szczególnie jeżeli nie jeździmy na 4wd.

Z góry dziękuje za pomoc.

---------- Post dopisany 24-09-2012 at 18:19 ---------- Poprzedni post napisany 23-09-2012 at 22:58 ----------

Wiszę że nikt nie odpisuje to może uściślę, potrzebuje stalowe felgi do tych opon:

4 opony zimowe Nokian 205/60R16 WR D3 wyprzedaż ! (2627218637) - motoAllegro

Felgi mają tam jakieś oznaczenia, z tego co zauważyłem mam brać:

rozmiar:7.0Jx16

rozstaw śrub:5x112

et: 39

ch:66.5

Tak jak by te oznaczenia coś mi mówiły, lol.

Czy ktoś mi może potwierdzić że to jest to, i że to dobry wybór?

Opublikowano

Rozumiem ze oponki juz kupiles, M+S to oznaczenie zimowek wlasnie ;) 205/60 beda ok, co do felg to szukaj 16 calowych w rozstawie 5x112 i z otworem 66,5 wlasnie (duzo jest felg z otworem 57mm i bedziesz mial klopoty, bo nie wejda na piaste) i z et ok 35-45. Szerokosc mniej wazna, ale zwykle beda wlasnie 7 calowe :wink:

Opublikowano

Dokładnie jeśli chodzi o felfi to koniecznie patrz aby otwór centrujący był 66,5 mm bo w b8 taką średnicę ma piasta. Felgi nie koniecznie muszą być do VW/AUDI bo do mercedesa jest taki sam rozstaw śrub 5x112 mm i taki właśnie otwór, ET czyli odsadzenie raczej bez różnicy przy stalówce która i tak nie będzie szersza raczej niż 7J (cali). M+S tak jak Ci kolega wyżej napisał to są zimówki, 92 to nośność opony, H i W to indeksy prędkości gdzie dla pierwszego wynosi 210 km/h i myślę, że w zimę w zupełności wystarczy, a drugi 270 km/h.

Opublikowano
  • Autor

Dzięki, właśnie o to mi chodziło. Teraz mogę zamawiać:banan:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.