Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regulacja sprzegła


mateusz_t16

Rekomendowane odpowiedzi

witam. czy w b6 awx jest hydrauliczne sprzęgło? czy jest możliwość regulacji sprzęgła?
jest hydrauliczne i sie nie reguluje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. czy w b6 awx jest hydrauliczne sprzęgło? czy jest możliwość regulacji sprzęgła?

Podczas wymiany płynu hamulcowego należny przelać układ siłownika co poprawia działanie sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega miał chyba na myśli wysprzęglik na skrzyni,odkręcasz i przelewasz,na zasadzie odpowietrzania hamulców później odpowietrzasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest olej ze skrzyni? odkrecam ten wysprzeglik dolewam olej do skrzyni i pompuje sprzęgłem? nie wiem czy dobrze myślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sprzęgło jest odpowietrzone, czyli pedał np nie zostaje w podłodze tylko funkcjonuje poprawnie to odpowietrzanie nic nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha czyli nie poprawi jego działania. np zeby nizej brało:)

Kolego nie słuchaj teorii ponieważ pedał sprzęgła może wracać ci normalnie a będziesz miał w układzie powietrze. Borykałem się dłuższy czas z kiepskim przełączaniem biegów i podczas wymiany płynu hamulcowego z przelaniem sprzęgła okazało się, że najzwyczajniej było zapowietrzone a pedał zawsze wracał bez problemu. Podobną sytuacje miałem w punto żony gdzie podczas wymiany płynu hamulcowego w ASO kolejny kowal teoretyk stwierdził, że nic to nie pomoże i zrobił to dopiero na moja prośbę. Podobnie jak w a4 praca i przełączanie biegów zdecydowanie uległa poprawie a już w planach była wymiana. Natomiast na to aby brało niżej nie wiem czy ta operacja ci pomoże co nie znaczy, że nie warto tego zrobić gdyż niedawno znajomy po zakupie VW jetta będąc zaniepokojony pracą sprzęgła zlecił w ASO przelanie siłownika wysprzęglającego i tez się okazało, że po takiej błahej czynności sprzęgło zdecydowanie lepiej pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha czyli nie poprawi jego działania. np zeby nizej brało:)

Jak ci "wysoko bierze" to szykuj się na wymianę sprzęgła powoli .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...