Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z 5 biegiem proszę o pomoc


greg24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wczoraj wracałem z Opola i za Trzebnica na krajowej 5 wbijam sobie 5 bieg a tu zgrzyt jakby nie wcisniete sprzeglo wiec na siłe nie wbiłem odpuściłem i wbijam po raz drugi i od tego momentu slysze jakby wbijal sie ten bieg na sucho. Każdy inny bieg działa sprawni i cicho gdy stoje wbijam 5 i tez cicho problem jest tylko podczas jazdy. Nie wiem czy to olej bo nigdy go nie wymienialem i w sumie nie wiem gdzie to sprawdzic czy za mało. w czwartek czeka mnie wizyta u mechanika ale może ktoś mi podpowie czy to coś poważnego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze byc jak kolega wyzej napisal. Oczywiscie polecam mechanika ktorego znasz a ktory na dzien dobry nie kaze ci pol silnika wymieniac :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam mechanika póki co godnego grzebania w moim aucie :) ale do niego musze jechac krajówka okolo 35km i nie wiem czy wbijac ten 5 bieg czy jechac na 4? tak jak mowie bieg sie wbija ale nie chce zeby cos peklo i rozje... cala skrzynie

no i ciekawe czy oplaca sie naprawiac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauwazylem cos... gdy auto stoi wbijam kazdy bieg to slysze jakby 2 pykniecia jedno i pozniej drugie podczas wlaczenia biegu a gdy wbijam 5 slysze jedno.. widocznie cos sie wyrobilo ehh w czwartek sie okaze a to co piszecie to jaki koszt mniej wiecej wymiany? i do tego olej dochodzi co nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parę tygodni miałem podobny przypadek nawet pisałem tu na forum,bałem się tak jeździć i w tamtym tygodniu zmieniłem skrzynie,starej nie rozbierałem ale dwie rzeczy które zauważyłem nieszczelny uszczelniacz,olej aż na sprzęgle dodam że zauważyłem wyciek po tym jak pojeździłem ze zgrzytającą piątka,olej spuściłem ze skrzyni i był strasznie spieniony i miał różne kolory,ogólnie oleju nie przypominał,nie znam się na skrzyniach wiec nawet jak bym ją rozebrał nie jestem w stanie powiedzieć co się w niej skończyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie opłaca sie naprawiać skrzynie czy lepiej kupic jakas z mniejszym przebiegiem?

Jaka skrzynia i w jakim przedziale cenowym bedzie do mojego auta? Siedze i ciagle mysle czy ruszac skrzynie czy szukac nowej i nie wiem ile taka przyjemnosc mniej wiecej kosztuje

mam 1.9tdi 90km ahu 96r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje czytałem juz troche tu tematów i widze, że jak trafisz to bedzie OK a jeśli nie to wydam kase na skrzynie i bede ja regenerowac

zrobie co musze i odkladam kase na B6 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pewną skrzynię z prawdziwym przebiegiem 93tyś mil z października 2000r. z a4 b5 1.9tdi 90KM

oczywiście przebieg udokumentowany a nie wymyślony, jak chcesz to mogę przesłać dokumenty na maila

z tego względu cena 800 zł :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd będziesz mieć pewnośc czy kolejna szkrzynia będzie z mniejszym przebiegiem? ja radzę regenerować skrzynię obecną,przynajmneij wiesz co masz a tak to możesz kupic kota w worku.

Co racja to racja:wink: ładne opakowanie o niczym nie swiadczy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...