Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zbieżność a wymiana amorów?


egon@

Rekomendowane odpowiedzi

Czy po wymianie sprężyn i amortyzatorów gwintowanych, przód i tył na oryginalny zestaw będzie trzeba ustawiać zbieżność na nowo, czy można tak jeździć ze spokojną głową ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedz przynajmniej sprawdzic. U mnie po wymianie samych amorow trzeba bylo na nowo ustawic.

A gdyby chodzilo o same drazki to by z tylu nie bylo regulacji - mamy zbierznosc i pochylenie kola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sworznie wahacze sa mocowane na stale, wiec pochylenia kola nie ustawia sie jako takiego. Mozesz sanki przesuwac, ale ma to wplyw na oba kola jednoczesnie, wiec zmiana z jednej strony powoduje rowniez zmiane z drugiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie zastanawiało mnie to gdzie tam się ustawia ten kąt pochylenia koła bo nie przypominam sobie żeby tam coś się ustawiało chyba że jest jakaś regulacja przy mocowaniu wahacza do sanek bo przy sworzniu nic tam się nie reguluje ja zmieniałem zawias i zbieżności nie ustawiałem i wszystko gra :) ale nie wiem jak jest w quattro w tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla spokoju jedz na sprawdzenie,u mnie odwrotna sytuacja z 1BA na gwint czyli o ok.3,5cm w dół i niestety po ok.1500km dwie przednie gumy po zewnętrznej się lekko przycięły,po wizycie na geometrii 3D wyszła mała zbieżność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dołączę się po wymianie lewego wahacza (banana) przy skręcie na maksa w lewo jak i w prawo widzę jak tnie zewnątrz opony czyli tak jakby był zbieżny czy to możliwe że zbieżność się przestawiła? Dodam że w jeździe na wprost nie wyczuwam jakiegoś dziwnego zachowania. Z góry dzięki za pomoc pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...