Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wskaźnik temperatury płynu chlodzącego


kamilek161290

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem,otóż dzisiaj rano odpaliłem auto po nocy(silnik zimny) a wskaźnik wskazywał mi 90'(na zimnym silniku) i jak silnik sie rozgrzewał to temperatura rosła powyzej 90'..pomogło dopiero rozłączenie aku na 1min i wszystko jest ok. To juz 2gi raz sie tak zadarzyło,co moze byc przyczyna? Latem podczas trasy NL-PL wskaznik nie trzymał równo 90',lubił sobie spaść troszke do mniejszej temp.ale po kilku km wracalo do normy 90'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz pod kompa - sprawdź jaki jest błąd...

teraz jestem w Niemczech i nie mam takiej mozliwosci,ale watpie zeby teraz cos pokazało jezeli juz jest ok...musialoby sie to powtórzyć zeby pokazalo błąd,a ostatni raz mialem tak 2 miesiace temu az do teraz.

---------- Post dopisany at 20:42 ---------- Poprzedni post napisany at 09:28 ----------

Witam.

Mam problem,otóż dzisiaj rano odpaliłem auto po nocy(silnik zimny) a wskaźnik wskazywał mi 90'(na zimnym silniku) i jak silnik sie rozgrzewał to temperatura rosła powyzej 90'..pomogło dopiero rozłączenie aku na 1min i wszystko jest ok. To juz 2gi raz sie tak zadarzyło,co moze byc przyczyna? Latem podczas trasy NL-PL wskaznik nie trzymał równo 90',lubił sobie spaść troszke do mniejszej temp.ale po kilku km wracalo do normy 90'.

dzisiaj zauważyłem że temperature pokazuje jak chce...raz 60..raz 90(po przejechaniu 20 km autostrada) a nie raz liczy od 90 w góre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie wahania wskazówki temperatury przy walniętym czujniku temp. cieczy chłodzącej. Raz było 90, raz spadało do 60, potem 70, znowu 90 itd. Nigdy jednak nie liczyło mi od 90 w górę:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie wahania wskazówki temperatury przy walniętym czujniku temp. cieczy chłodzącej. Raz było 90, raz spadało do 60, potem 70, znowu 90 itd. Nigdy jednak nie liczyło mi od 90 w górę:eusathink:

juz sam nie wiem co to moze byc...wyglada tak jakby cos sie zawieszalo...bo jest np temp. 70stopni,zgasze auto(lub odlacze aku) i wszystko na jakis czas wraca do normy(90 stopni) i po przejechaniu kilku km zaczyna szalec. Rzadko raczej sie zdarza ze liczy od 90 w góre(czesciej nawet nie dochodzi do pelnych 90 tylko staje np na 85 pozniej spadnie,wzrosnie do 90 itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem problem z tym czujnikiem i z termostatem. Objawy jakie miałem przy walniętym czujniku opisałem ci wcześniej natomiast przy walniętym termostacie wskazówka praktycznie nie dochodziła do 90C. Sporadycznie pokazała te 90, ale za chwilkę spadała, nie dużo ale zawsze trochę brakowało do 90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,a ja mam podobny problem,a mianowicie po przejechaniu ok 10 km temp na blacie jest 90 stopni,po przejechaniu plus minus następnych 10 km wskazówka z 90 stopni spada do zera i ani drgnie:( zaznaczę jednak ze ogrzewanie działa,wie może ktoś co może być przyczyną takiego zachowania? z góry dziękuję:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,a ja mam podobny problem,a mianowicie po przejechaniu ok 10 km temp na blacie jest 90 stopni,po przejechaniu plus minus następnych 10 km wskazówka z 90 stopni spada do zera i ani drgnie:( zaznaczę jednak ze ogrzewanie działa,wie może ktoś co może być przyczyną takiego zachowania? z góry dziękuję:)

myślę że musisz wymienić czujnik temperatury który znajduje sie z tyłu za silnikiem.

Ja przy okazji robionego rozrzadu kupilem ori termostat i ori czujnik(koszt 220zł z oringami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy walniętym termostacie wskazówka na blacie dochodziła do 90C po czym spadała tak o 1-2 grubości wskazówki, natomiast przy uszkodzonym czujniku temp. cieczy zdarzało się, że doszła do 90C, a za chwilę spadała do 0 i z reguły tak zostawała. Wygląda więc na to, że to będzie czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odp kamilek161290 ;) postaram sie jak najszybciej zmienić ten czujnik,pozdrawiam

---------- Post dopisany at 17:40 ---------- Poprzedni post napisany at 17:36 ----------

pakotomasz dzięki za odp :) oby wymiana czujnika poskutkowała :) pozdrawiam

---------- Post dopisany 21-10-2012 at 11:26 ---------- Poprzedni post napisany 16-10-2012 at 17:40 ----------

:) po wymianie czujnika wszystko działa jak trzeba :naughty::banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że czujnik kupiłeś w ASO. Było już nie raz na forum że czujniki niby oryginalne np. z allegro lub zamienniki kupione w motoryzacyjnym nie działały idealnie lub działały krótko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...