Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zdjęcie miski i montaż uszczelki


risones

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Właśnie zakupiłem uszczelkę miski olejowej planuję zdjąć miskę przeczyścić smoka pompy i tu pojawia się moje pytanko uszczelka jest z blachy stalowej grubości ok 1,5- 2 mm czy tą blachę montuje się na jakiś uszczelniający klej? bo jak ona ma uszczelnić i może ktoś już zwalał michę w tym silniku i podzieli się jakimiś uwagami da rady to zrobić we własnym zakresie , jakieś niespodzianki? będę wdzięczny za fachowe porady :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 1.8T nie miałem uszczelki tylko masę uszczelniajaca(w ASO płaciłem 55zl). No i musiałem lekko silnik uniesc bo nie można tak łatwo było wyciagnac. Niech wypowie się ktoś kto to robił w alt. Ją zrobiłem zapobiegawczo bo wszystko bylo czysciutkie ale z.uwagi na wiele watkow o zatarciu 1.8T zdecydowałem się zrzucić miche.

Wysłane z mojego HTC Wildfire S A510e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmowałem miskę i była po prostu uszczelka z jakiegoś tworzywa + silikon. Aby zdjąć uszczelkę należy wymontować pompę oleju. Sama miska olejowa jest chyba montowana do tej uszczelki na silikon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkrecaliscie tylko miske czy ja calkowicie wyciagneliscie bo z tego co widzialem to sa tam sanki do silnika nie ma za wiele miejsca.

Po sciagnieciu miski mozna bezproblemowo wyczyscic ssaka czy tez sa jakies patenty :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręcałem całkiem ale z wymontowanego silnika więc nie wiem. Ale z tyłu miski są sanki więc raczej niemożliwe jest wymontowanie miski bez odkręcenia sanek lub można próbować podnieść cały silnik. Przynajmniej na wysokość pompy z wałkami wyrównoważającymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...