Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Wymiana żarówki pozycyjnej/stop w A4/B6


grabcio

Rekomendowane odpowiedzi

Hello

Czy ktoś wie jak wymienić żarówkę prawy tył (chociaż pewnie nie ma to większego znaczenia czy lewa czy prawa) pozycyjne/stop. Nigdy tego nie robiłem (a chciałbym zrobić), a nie chce czegoś spier*** niechcący. Doszedłem do etapu gdzie jest okrągłe kółeczko z obitki a pod nim czerwona zawleczka jak od granatu i mała krzyżowa śruba zagłębiona w sztucznym tworzywie. Śruba jest zagłębiona w plastikowej czarnej tulei o przekroju 8 lub 10 kątnym na głębokość 2-3 cm. Ta tuleja najprawdopodobniej stanowi kawałek lampy. Żeby obitkę trochę odsunąc to na górze jest taki kawałek blachy mocujący ją. Jak się blachę odegnie to można materiał zdjąć kawałek. Ale dalej do lampy nie mam dostępu. Do czego służy ta czerwona zawleczka?

Czy ktoś to może robił? Czy mógłbym poprosić "przepis na zupę"?

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grabcio, aby dostac sie do zarowek musisz odkrecic ta srube o ktorej piszesz

Śruba jest zagłębiona w plastikowej czarnej tulei o przekroju 8 lub 10 kątnym na głębokość 2-3 cm

Po jej odkreceniu lampa trzyma sie na dwoch bolcach przy rancie lampy, czy tam blotnika. Musisz ja poprostu odciagnac do tylu.

Zawleczka jest przeciez chyba po jednej stronie, czyli po prawej i sluzy chyba do awaryjnego otwierania wlewu paliwa ale to tylko moje domysly. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Veni Vidi Vici :lol:

To było faktycznie proste. Jedna śruba i po krzyku. Bez odrywania tapicerki i cudowania. Proces całkowicie bezpieczny. Dzięki Pikuś! Dodam tylko, że warto przetrzeć styki, zarówno na żarówce i oprawce bo się nieco utleniły. Ostrożności wymaga wyciąganie bloku żarówek i klosza. Klosz jest dość duży i nie wygodnie się ściąga blok, bo jest na zatrzaskach. Może "myknąć o glebę". Czas trwania całej wymiany to 10 minut. Przy odrobinie wprawy można to pewnie skrócić do 3 minut.

Zawleczka to faktycznie awaryjne otwieranie wlewu paliwa a nie zaczep od granatnika :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak według mnie najważniejszą rzeczą o której trzeba pamiętać wymieniając żarówkę STOP jest to, żeby owa śrubka o której jest mowa nie wpadła nam pomiędzy kloszem lampy a metalową blachą oddzielającą klosz lampy od plastiku wewnątrz bagażnika. mi niestety ze względu na brak odpowiednich narzędzi nie udało się wyciągnąć tej śrubki. Jedyne wyjście które mi pozostało to zakup śrubki w ASO :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak według mnie najważniejszą rzeczą o której trzeba pamiętać wymieniając żarówkę STOP jest to, żeby owa śrubka o której jest mowa nie wpadła nam pomiędzy kloszem lampy a metalową blachą oddzielającą klosz lampy od plastiku wewnątrz bagażnika.

Tej śrubki nie trzeba wykręcać całkowicie... wystarczy tylko trochę wykręcić i lampę można już wyjąć - u mnie wystarczyło kilka obrotów i mogłem już wyjmować lampę.

bez obaw męczenia się z wyjmowaniem lub udawaniem się po nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie w moim przypadku nie szło lampy wyciągnąć dopiero jak śruba puściła i spadła (pomiędzy lampę a blachę niestety już nie do wyciągnięcia :confused4: , wtedy dopiero udało mi się ściągnąć lampę.

tak poza tym to beznadziejne :foch: rozwiązanie dostępu do żarówek, przecież to rzecz którą się wymienia co jakiś czas a tu zamiast szybkiego dostępu (mam namyśli ściągnięcia jakiegoś plastiku na zatrzaski pod którym by można było wymienić uszkodzoną żarówkę) mamy utrudniony poprzez właśnie możliwość ucieknięcia owej śrubki co owocuję na kolejną stratę czasu (bo pieniądze to to żadne, ale czas wolałbym przeznaczyć na coś innego :drunk: niż jeżdżenie do ASO )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a plastik tez nie za ciekawe rozwiązanie mi już trzy ząbki się wyłamały :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...