Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem z klimatyzacją

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam mam taki problem mianowicie od pewnego czasu nie działa mi klimatyzacja to znaczy chyba działa ale bardzo słabo jak jest temp na zewnątrz ok 20stopni to jeszcze jakieś chłodne powietrze jest odczuwalne ale jak jest z 28-30 to mam wrażenie że włączyłem wiatrak domowy i moje pytanie co mogę sam sprawdzić ?? ponoć jak włączam klimatyzację to powinienem słyszeć że załącza się sprężarka i silnik powinien być bardziej obciążony ?? u mnie nic nie słychać i silnik chodzi cały czas tak samo czy mam włączoną klimę czy nie dzisiaj sprawdzałem czy te koło mniejsze przy kole pasowym sprężarki się kręci bo chyba powinno cały czas się kręcić i tak jest kręci się ale wiatrak od klimy się nie włącza dopiero jak go popchnę ręką to zaczyna się kręcić na vagu jak robię test klimatyzacji to słychać jak włączają się sprzęgiełka, vag błędów nie pokazuje na klimatroniku też błędów brak i zauważyłem że przy połączeniu rurki od klimy z chłodnicą klimy jest troszkę mokra i skrapla się jakiś zielony płyn, czy można jakoś sprawdzić czy jest ciśnienie w układzie lub czy jest czynnik? dodam że przy wejściu dwóch rurek przy podszybiu do kabiny jedna z nich jest lodowata ale tylko na odcinku 5cm i słychać lekkie syczenie czy tak ma być ?? samochód to audi a4 b5 1.9 tdi 2000r.

Opublikowano

Kolego to zielone to najprawdopodobniej olej do smarowania sprężarki jest tam nieszczelność,jedna rurka ma być zimna,sprawdzić ciśnienie możesz naciskając zaworek serwisowy powinny być dwa,jeden przy podszybiu drugi gdzieś w okolicy chłodnicy klimy odkręcasz plastikowy czepek i widzisz normalny wentylek taki jaki jest w kole,syczenie to normalna rzecz,gaz się rozpręża.

Opublikowano
  • Autor

ok jutro sprawdzę te ciśnienie tylko teraz tak przy podszybiu są dwie rurki i w obu są plastikowe czepki do odkręcenia który mam odkręcić?? i nacisnąć ??

Opublikowano

to jest układ zamknięty więc w obydwu jest ciśnienie

Opublikowano
Witam mam taki problem mianowicie od pewnego czasu nie działa mi klimatyzacja to znaczy chyba działa ale bardzo słabo jak jest temp na zewnątrz ok 20stopni to jeszcze jakieś chłodne powietrze jest odczuwalne ale jak jest z 28-30 to mam wrażenie że włączyłem wiatrak domowy i moje pytanie co mogę sam sprawdzić ?? ponoć jak włączam klimatyzację to powinienem słyszeć że załącza się sprężarka i silnik powinien być bardziej obciążony ?? u mnie nic nie słychać i silnik chodzi cały czas tak samo czy mam włączoną klimę czy nie dzisiaj sprawdzałem czy te koło mniejsze przy kole pasowym sprężarki się kręci bo chyba powinno cały czas się kręcić i tak jest kręci się ale wiatrak od klimy się nie włącza dopiero jak go popchnę ręką to zaczyna się kręcić na vagu jak robię test klimatyzacji to słychać jak włączają się sprzęgiełka, vag błędów nie pokazuje na klimatroniku też błędów brak i zauważyłem że przy połączeniu rurki od klimy z chłodnicą klimy jest troszkę mokra i skrapla się jakiś zielony płyn, czy można jakoś sprawdzić czy jest ciśnienie w układzie lub czy jest czynnik? dodam że przy wejściu dwóch rurek przy podszybiu do kabiny jedna z nich jest lodowata ale tylko na odcinku 5cm i słychać lekkie syczenie czy tak ma być ?? samochód to audi a4 b5 1.9 tdi 2000r.

Ręczne wprawianie w ruch wentylatora od klimatyzacji świadczy o jego awarii a brak jego działania przy dużych temperaturach dodatnich grozi rozszczelnieniem instalacji. Ta nieszczelność przy chłodnicy może być efektem niedziałającego wentylatora.

Opublikowano
  • Autor

ale też gdzieś czytałęm że jak wiatrak się nie włącza sam ale jak go się ruszy to działa to ponoć jest za małe ciśnienie czy za mało czynnika i dlatego on się nie włącza ale nie wiem nie znam się na tym

---------- Post dopisany 04-10-2012 at 15:48 ---------- Poprzedni post napisany 03-10-2012 at 21:04 ----------

sprawdziłem dzisiaj i ciśnienie w układzie klimy jest bo po naciśnięciu zaworka na rurce ucieka gaz

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.