Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Powitanie zegarów


Mitshi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do was pytanie, drodzy forumowicze. Czy da się w A4 B7 zrobić (nie pamiętam nazwy dokładnie) powitanie zegarów? Tzn. chodzi mi o to, że gdy przełączymy kluczyk z pozycji 0 na 1 i zaczną włączać się kontrolki to zegary nas "powitają" czyli prędkościomierz i obrotomierz z pozycji zero przejdzie do max i z powrotem na zero. Da się coś takiego zrobić? Może ktoś to ma, lub próbował zrobić?

Coś jak w tym filmiku zaraz na początku? Od 0 do 7 sekundy.

B7 A4 instrument output tests - YouTube

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś widziałem takie coś na youtube kiedyś, ale nie umiem znaleźć. Na pewno się da, tylko czy jest to kwestia przerabiania, czy tylko kodowania vagiem?

Edit:

Szukam po necie i na jednym z forów BMW pisali, że takie coś da się zakodować w A4 B8, więc w B7/B6 też się musi dać. Może ktoś wie coś więcej na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to się robi w B8 możesz u siebie spróbować.

Włączenie TESTU zegarów po uruchomieniu silnika w pełnym zakresie obrotu wskazówek

17-Instruments--->Coding 07--->Long Coding Helper---> BYTE 1 Bit 0 zmiana z 0 na 1 lub zaznaczamy Gauge Test/Needle sweep

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale, że działa to tak w teście to wiem, bo ten filmik w pierwszym poście to właśnie test zegarów. Ale czy wie ktoś jak to zrobić, aby przy każdym uruchamianiu silnika zegary nas "witały"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym sprobował, ale czy nic się nie zejsra? :D nikt nie próbował u siebie? z tego co pamietam to kiedys, ale bardzo dawno kumpel mi chyba pokazywał kogos na forum z takim bajerem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel będę miał w przyszłym tygodniu, więc może spróbuję coś pokombinować, ale właśnie czy coś nie walnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś widziałem takie coś na youtube kiedyś, ale nie umiem znaleźć. Na pewno się da, tylko czy jest to kwestia przerabiania, czy tylko kodowania vagiem?

Edit:

Szukam po necie i na jednym z forów BMW pisali, że takie coś da się zakodować w A4 B8, więc w B7/B6 też się musi dać. Może ktoś wie coś więcej na ten temat?

W b7 i b6 nie da sie zakodować testu zegarów. Temat był poruszany kilka razy. W b6 i b7 takie coś potrzebny jest dodatkowy moduł VFIZ robi to jeden gość ale jak narazie skończyć nie może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to trochę z tym roboty jest jednak. Jakby gdzieś było to dokładnie opisane jak to zrobić, najlepiej jakieś fotostory to byłoby łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no narazie jeszcze nikt tego nie zrobił chyba. kicoro nad tym pracuje ale juz jak sam napisał z pół roku długbie. Jak skonczy ma dac znac co i jak. 2 posty wyzej jest odnosnik do wątku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem ten wątek trochę. Myślałem, że jest to łatwiejsze i polega tylko na kodowaniu :P Będę czekał aż kicoro to skończy, chcę zobaczyć efekty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...