Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Komputer nr 1 i średnie spalanie


Caporeira

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w instrukcji kiedyś wyczytałem (jeśli dobrze zinterpretowałem informacje) że średnie spalanie na komputerze nr 1 analizuje na podstawie przejechanych ostatnich 30 km.

Czy to prawda ? Bo jeśli tak to trochę lipna ta analiza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyczytałem że komputer 1 pokazuje nie dane dzienne, ale trasę do dwugodzinnych postojów.

Czyli jedziesz gdzieś, zostawiasz samochód na dłużej niż 2 h, to wtedy komputer 1 nalicza nową trasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyczytałem że komputer 1 pokazuje nie dane dzienne, ale trasę do dwugodzinnych postojów.

Czyli jedziesz gdzieś, zostawiasz samochód na dłużej niż 2 h, to wtedy komputer 1 nalicza nową trasę.

to się zgadza - bardzo rzadko w ciągu dnia moje auto stoi 2 godz. więc zapomniałem o tym :wink: co nie zmienia faktu, że na temat tych rzeczonych 30km nic nie ma :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

średnia spalania jest rzeczywiście z ostatnich 30 km... to znaczy, że średni zasięg jest obliczany od tego i on jest przypisany do komórki stałej i nie kasowanej.

można to łatwo sprawdzić...

wykasujcie całkowicie wszystkie wskazania, zarówno podręczne jak i numer2. zobaczycie że zasięg się nie zmieni....

pomimo że średnia wzrośnie teraz do np. 40l to dalej wam będzie pokazywał że na reszcie paliwa(rezerwie) możesz zrobić np. 70 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak, w takim razie "mało wartościowe" jest to wskazanie komputera nr 1.

Pytanie czy komputer nr 2 też bierze dane z takich mało wartościowych dla Nas wyników ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pojmujesz....

komórka 1 jest oznaczeniem dla tych którzy wykorzystują częściej, albo po prostu jeżdżą z między postojami 2 godz.... można sobie wyliczyć średnią z przejazdu na danym odcinku w różnych porach dnia czy w natężeniu ruchu drogowego...np. czas przejazu danego odcinka...bardzo sobie to chwalę

komórka 2 jest stała, więc w łatwy sposób sumuje cały nasz przebieg "OD OSTATNIEGO ZEROWANIA" np wyjazd na wakacje....po powrocie do domu wiesz ile spaliłeś, ile zużyłeś paliwa, ile godzin siedziałeś w aucie...

jedyne co uważam, mogłoby się na 1 także KASOWAĆ zasięg, bo mając rezerwę, myślimy że zrobimy te 30...40km a w rzeczywistości po porannym rozruchu zimą często okazuje się niespodzianką...

NIE POWINNO SIĘ JEŹDZIĆ NA REZERWIE dlatego ja nigdy nie dopuszczam do rezerwy, a jeśli już to jak najszybciej tankuję minimum 10 litrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc chyba masz rację, nie pojmuje.

Wyjaśnij mi proszę, jadę np 500 km autostradą gdzie spalanie mam na poziomie 8 l/100km, po czym wjeżdżam na drogi terenu zabudowanego i przebijam się przez kilka korków 50 km mając spalanie na poziomie 6l/100km. Po przejechaniu tych 550 km komputer 1 pokaże mi średnie spalanie 6l/100km ? Bo skoro liczy na podstawię ostatnich 30 km to spalanie będzie pokazywał nie z autostrady + drogi terenu zabudowanego , tylko z terenu zabudowanego ?

Czy komputer 2 można kasować z poziomu manetek ? Czy robi się to tylko za pomocą odpięcia zasilania/akumulatora ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc chyba masz rację, nie pojmuje.

Wyjaśnij mi proszę, jadę np 500 km autostradą gdzie spalanie mam na poziomie 8 l/100km, po czym wjeżdżam na drogi terenu zabudowanego i przebijam się przez kilka korków 50 km mając spalanie na poziomie 6l/100km. Po przejechaniu tych 550 km komputer 1 pokaże mi średnie spalanie 6l/100km ? Bo skoro liczy na podstawię ostatnich 30 km to spalanie będzie pokazywał nie z autostrady + drogi terenu zabudowanego , tylko z terenu zabudowanego ?

Czy komputer 2 można kasować z poziomu manetek ? Czy robi się to tylko za pomocą odpięcia zasilania/akumulatora ?

mozna wykasowac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to zrobić ?

Wciskając i przytrzymując przycisk "Reset" na manetce wycieraczek.

W ten sposób kasować można zarówno wskazania nr 1 jak i nr 2.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc chyba masz rację, nie pojmuje.

Wyjaśnij mi proszę, jadę np 500 km autostradą gdzie spalanie mam na poziomie 8 l/100km, po czym wjeżdżam na drogi terenu zabudowanego i przebijam się przez kilka korków 50 km mając spalanie na poziomie 6l/100km. Po przejechaniu tych 550 km komputer 1 pokaże mi średnie spalanie 6l/100km ? Bo skoro liczy na podstawię ostatnich 30 km to spalanie będzie pokazywał nie z autostrady + drogi terenu zabudowanego , tylko z terenu zabudowanego ?

Czy komputer 2 można kasować z poziomu manetek ? Czy robi się to tylko za pomocą odpięcia zasilania/akumulatora ?

A wziąłeś pod uwagę że ŚREDNIE spalanie jest sumowane??? kiedy ostatnio kasowałeś tę wartość??....

właśnie widzę w twoim pytaniu... dawno nie było kasowane...

na jakiej podstawie według ciebie komputer miałby pokazać średnie spalanie z powiedzmy 1500 km....

po prostu od czasu do czasu resetujesz te wskazanie i komputer zaczyna zliczać na nowo...

jeśli resetujesz za każdym tankowaniem, i tankujesz do pełna to spokojnie możesz porównać wskazania komputera z wyliczeniem matematycznym....czy komputer pokazuje dobrze czy oszukuje.

co ważne, możesz sobie wykasować TYLKO średnią paliwa....nie wszystkie marki tak mogą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...