Skocz do zawartości
IGNOROWANY

!! HELP!! czkawka na 1900 - 2100 rpm


SlashTheOne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dolegliwość jest taka, że od czasu do czasu przy spokojnym przyspieszaniu silnik dostaje "czkawki" na obrotach ok. 2000, przy dynamicznej jeździe tego efektu nie ma.

Z góry można wykluczyć EGR ( kupiłem nowy i jest to samo ) auto ma usunięty DPF ( czy to może być przyczyna ? ) - sprawdzona geometria turbiny ( sprawdzone tez na innym turbo i również bez zmian)

Jest też zrobiony mod - ale i na oryginalnym oprogramowaniu auto szarpie.. Ogólnie to szarpanie zgrało się w czasie z usunięciem DPF i z wirusem, ale tak jak już pisałem po wgraniu oryginalnego softu jest tak samo. Czy w takim razie uszkodzeniu mógł ulec ECU? Piszcie proszę jakie macie pomysły na przyczynę tej "awarii" na zakończenie dodam że to nie jest tez przepływomierz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy przypadkiem pompa niedomagałaby właśnie przy mocnym przyspieszaniu? u mnie szarpanie jest przy delikatnej jeździe natomiast przy dynamicznej wszystko jest OK..

---------- Post dopisany 08-10-2012 at 07:56 ---------- Poprzedni post napisany 04-10-2012 at 13:29 ----------

nikt nie ma więcej pomysłów?

Dodam, że po odłączeniu kabli od EGR problem ustaje - ale wiadomo kontrolki mrugają ( swoją droga zastanawia mnie dlaczego te od świec? ) tak więc problemem jest chyba recyrkulacja spalin - sam egr po wymianie na nowy nic nie zmienił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro po odpięciu EGR problem ustaje to najlepiej mu sie przyjrzeć a dokładnie rurce od niego one lubią sobie pęknąć i wtedy są podobne objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś w tym może jest.. hmmm sprawdzę to. Zauważyłem że wraz z szarpnięciem z komory silnika dochodzi dziwny "przerywany" dźwięk syczącego powietrza ( oczywiście nie turbo) więc może faktycznie przy określonym ciśnieniu jakaś nieszczelność w tym układzie jest i powoduje taką "czkawkę". Jeszcze raz dzięki za podpowiedź :)

Jak to sprawdzę to napisze tutaj czy podejrzenia były słuszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś w tym może jest.. hmmm sprawdzę to. Zauważyłem że wraz z szarpnięciem z komory silnika dochodzi dziwny "przerywany" dźwięk syczącego powietrza ( oczywiście nie turbo) więc może faktycznie przy określonym ciśnieniu jakaś nieszczelność w tym układzie jest i powoduje taką "czkawkę". Jeszcze raz dzięki za podpowiedź :)

Jak to sprawdzę to napisze tutaj czy podejrzenia były słuszne.

Dzisiaj montuje zaslepke egr z otworem fi6 i zobaczymy czy problem czkawki ustapi. Na ta chwile egr mam wylaczony programowo i autko nie "czka" ale jest to okupione lekko opuzniona reakcja pedalu gazu, stad moje ciagle dazenie do innego rozwiazania problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak się sprawa z czkaniem ma po wywalwniu DPF-a :decayed:

U siebie walczyłem dłuugo z tym problemem , sprawę załatwiła kryza z otworem fi 8,0mm, zamontowana na dojściu z chłodnicy spalin do EGR-a.

Przy mniejszym otworze sporadycznie pojawiał się błąd zbyt małego przepływu przez EGR.

Tutaj znajdziesz więcej szczegółów:

http://a4-klub.pl/2-0-197/szarpie-przyspieszania-281189/

Ciekawy jestem czy pomożę :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeździj delikanie na wysokich biegach w zakresie obrotów w którym występowała czkawka.

Jak będzie waliło błędem małego przepływu przez EGR, to rozwiercaj co 1 mm aż przestanie :decayed:

U mnie przestało przy fi 8 mm i NIE SZARPIE :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:thumbup1::decayed:

Czasem proste sposoby powalają skutecznością i nie drenują kieszeni :whistling:

Choć na naszym forum nie brakuje userów którzy nazywają to druciarstwem, nie próbując nawet sięgnąć sedna tematu :naughty:

Postawienie trafnej diagnozy i znalezienie rozwiązania w tym konretnym przypadku zajeło mi pięć latek.

Być może uporał bym się z tym wcześniej, ale rzadko jeżdżę spokojnie i niespecjalnie mi to przeszkadzało ......

Pozdrówka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie po tym ratunku kontrolka chack sie nie zapalała, ale w module silnika był błąd mówiacy o zbyt niskiego lub wysokim przepływie spalin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten błąd z tego co zaobserwowałem, zapisuje się wtedy, kiedy zaczyna migać na blacie kontrolka świec żarowych z powodu zbyt małego przepływy przez EGR.

Dopuki go nie wykasujesz to tam sobie będzie siedział, nie powodując żadnych konsekwencji :whistling:

Z powodu zbyt małego przepływu przez EGR, CHECK się u mnie nie zaświecał :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...