Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Świeci ABS i hamulce

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Nie dawno kupiłem A4. Na jeździe testowej oczywiście wszystko pięknie działało, ale po krótkim czasie użytkowania pojazdu zapaliła się lampka ABS i na pół fisie ikonka hamulca (!) i trzy krótkie sygnały dźwiękowe. Sprzedawca powiedział, że na przodzie nie ma czujników ABS i zmostkował kabelki. No dobra, więc odkręciłem koła, kabelki sprawdziłem, zalutowałem, a problem jest dalej. Samochód hamuje bardzo dobrze, ale ABS nie działa, do tego ta migająca ikonka na fisie... Panowie, cóż to może być? Ilość płynu hamulcowego w normie. Niestety kabelka VAG nie posiadam.

Opublikowano

jak były kable zmostkowane to też powinien się świecić ABS chyba że mówisz o kablach od klocków hamulcowych.

Niestety musisz gdzieś podpiąć się pod vaga i wtedy coś się wyjaśni

Opublikowano
  • Autor

Moja wiedza z tego zakresu nie jest tak obszerna, by stwierdzić co to za czujniki. Nie mniej jednak wydaje mi się, że to czujniki zużycia okładzin hamulcowych. Znajduje się to blisko tarczy hamulca i żeby wyjąć, trzeba przekręcić. Na końcu były dwa skręcone kabelki. Dla pewności zalutowałem. No to bez vag'a się nie obejdzie.. A i tak potrzebny, bo kluczyk muszę zaprogramować.

---------- Post dopisany at 19:44 ---------- Poprzedni post napisany at 14:52 ----------

Teraz jestem pewien. Zmostkowane są kabelki od czujników zużycia klocków. Od ABSów są podpięte. Z migającą ikonką hamulców i ABS przejechałem jakieś 15km i teraz obroty zaczęły skakać, gaśnie...

Opublikowano

Kolego najpierw VAG

tutaj nikt nie wóży ze szklanej kuli

Opublikowano
  • Autor

No tak, to jest oczywiste. W miarę możliwości sprawdzę vagiem i dam znać co się dzieje. Na chwilę obecną sprawdzę instalację ABS, może jednak coś nie łączy(Gdzieś czytałem, że może coś takiego się zdarzyć).

Opublikowano

najpierw VAG potem cudowanie

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

Jak się nie ma narzędzi, to się kombinuje;p Zobaczyłem, że przy prawym kole jakby pęknięty przewód od czujników był. Odciąłem, zalutowałem, rurką termokurczliwą zaizolowałem. Pojechałem w kilka miejsc, dwa razy zapaliłem silnik i teraz wszystko zgasło. No pali się jedna nie miła kontrolka, ale to zmora każdego przy kończącym się paliwie. Temat (mam nadzieję) zamknięty.

---------- Post dopisany 15-12-2012 at 11:41 ---------- Poprzedni post napisany 09-10-2012 at 18:34 ----------

Dobra, temat można zamknąć/usunąć. Uszkodzony czujnik G45 prawy przód.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.