Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Po wymianie łożysk nadal luz.


Jarek882

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem łożyska w tylnych kołach i nadal mam luz. Gdy podniose samochod jest on mniejszy ale jak go opuszcze i stoi calym ciezarem na kołach to luz jest i to duzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamerzysta ma co prawda większy luz niż koło :decayed: Ale już po samym dźwięku słychać że mało przyjemnie... Najlepiej było by wjechać na szarpaki albo chociaż na kanał i niech Ci ktoś tym kołem rusza a Ty sam zerknij od spodu jak to wygląda. Sam montowałeś łożysko?

---------- Post dopisany at 17:16 ---------- Poprzedni post napisany at 17:15 ----------

jeszcze jedno, wymieniłeś łożysko bo huczało czy dlatego że zauważyłeś ten luz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik mi wymienial łozysko. bylem na szarpakach i powiedzial mi pseudo diagnosta ze lozysko ma luz. wymienialem bo byl luz a nic nie huczalo.

Sam nagrywałem i czyms musialem trzymac telefon ;p jak wezme dwoma rękami to luz jest jeszcze wiekszy. Mechanik mowi ze on w golfie tak samo ma tylko ze jak ja zapierdalam 130 i wpadne w studzienke to czuc ten luz i nie jest to przyjemne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. ja tego nie robiłem tylko mechanik i sam nie wie czemu jest luz. Kupie uzywaną belkę bo mam juz na oku za nie wielka cene i sa w niej piasty z czopami. przeloze czopy piasty i wtedy zobacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na starych lozyskach sam. pozniej po wymianie troche przejechałem kilometrów i zobaczylem ze luz nadal jest to podjechałem do niego i dokręcił jeszcze bardziej i luz nadal ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij i kolo i sprawdz jak teraz sprawa wyglada z nakretka i podkladka. 5 min roboty, a bedziesz juz cos wiedzial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to za mechanik co ci takie glupoty gada. akurat w sobote robilem u siebie lozyska (huczaly) i takiego luzu nie bylo na starych a tymbardziej na nowych.

i nie za bardzo rozumiem ze dokreciles i po przejechaniu znowu luz . to co to nakretka sie odkreca sama? a jak bys dokrecil do oporu tak ze kolo sie nie zakreci to tez masz luz, bo jak tak to ten trzpien do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze zauwazylem to ze jak strona lewa byla podniesiona na lewarku to w prawej luzu wogole nie bylo jak samochod byl przechylony na prawo jak stanął normalnie na kołach luz powrócił. tak jakby bylo wyrobione w piascie. przynajmniej ja tak mysle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze zauwazylem to ze jak strona lewa byla podniesiona na lewarku to w prawej luzu wogole nie bylo jak samochod byl przechylony na prawo jak stanął normalnie na kołach luz powrócił. tak jakby bylo wyrobione w piascie. przynajmniej ja tak mysle.

Też tak myślę, ale myślę też że równie dobrze mogłeś zrobić to sam :decayed: Albo zmień mechanika :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej już nic u niego nie bede robił. Równie dobrze sam mogę sobie strzelac co to moze byc i wydawac kase w błoto. Czopy i piasty zamówione używki od kolegi z forum i wtedy zobaczymy czy jest poprawa. I tym razem samemu wymienię :)

---------- Post dopisany 11-10-2012 at 18:31 ---------- Poprzedni post napisany 09-10-2012 at 19:12 ----------

zmieniłem całą piaste tylko ze bez czopa bo sruby są tak skorodowane ze nie idzie ich odkręcic a są na imbusa :facepalm: i niestety ale nadal to samo więc wychodzi na to ze to wina czopów. sam sie z tym nie bede bawił tylko zaprowadze za jakis czas do ogarnietego mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...