Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wzmacniacz anteny jaki?


marcin78

Rekomendowane odpowiedzi

Borykam się z zanikającą falą w radiu, lub też po wciśnięciu guzika ogrzewanej tylnej szyby, fala radiowa zanika.

Elektryk powiedział że to wina wzmacniacza anteny który jest pod tapicerką dachu.(sedan)

Na co powinienem zwrócić uwagę, szukając tego wzmacniacza? Czy każdy jeden bedzie pasował?

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podane w w/w poście informacje nie pomogły. Obstawiam, że mam uszkodzony wzmacniacz antenowy. Nowy kosztuje około 500zł a używka 200, ale nie mamy pewności czy działa dobrze. Dlatego rozwiązanie jakie zastosowałem, to zakup anteny rekina. Nie musiałem dziurawić dachu, bo już miałem anten od GSM zestawu głośnomówiącego. A antenę jaką zakupiłem za 150zł to taka: 1KO 035 501 F i radyjko od razu gra jak z nut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi teraz wiem jak za to zabrać.

Będę wdzięczny jak pomoże mi rozpracować jeszcze jeden temat.

Otóż kupiłem radio fabryczne na płyte, nie wiem jakie było zamontowane u mnie od nowości. Elektryk podłączył mi je i nie mam podświetlenia przycisków po włączeniu świateł,

brak regulacji podświetlenia wyświetlacza, radio nie wyłącza mi sie po wyjęciu kluczyka ze stacyjki i co najbardziej boli Na zegarach fisie nie wyświetla mi informacji o stacjach radiowych. Powiedział że brak jest pełnej elektryki na pokładzie.

Co muszę dokupić lub przerobić, żeby wszystko śmigała jak należy?

Będę wdzięczny jak podeślecie linki np z allegro , bo dla mnie temat magia jeśli chodzi o elektronikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wcześniej miałeś fabryczne radio czy nie? Może masz instalację pod niefabryczne radio i wtedy tak jak wrclaguna pisał, będziesz musiał poprowadzić CANy z licznika do radia. Tu masz pełny opis http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-podlaczenie-can-z-zegarow-do-radia-14771/ Roboty tak na godzinkę na spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radyjko zakupiłem od kolegi z forum Jednak miałem małą wiedzę co dalej?

http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-153/s-sprzedam-radio-concert-ii-klimatronic-1din-kosz-1din-242588/ link z foto

---------- Post dopisany at 09:50 ---------- Poprzedni post napisany at 09:16 ----------

A wcześniej miałeś fabryczne radio czy nie? Może masz instalację pod niefabryczne radio i wtedy tak jak wrclaguna pisał, będziesz musiał poprowadzić CANy z licznika do radia. Tu masz pełny opis http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-podlaczenie-can-z-zegarow-do-radia-14771/ Roboty tak na godzinkę na spokojnie.

No właśnie jak kupiłem auto miałem zamontowanego kenwooda. Teraz muszę ogarnąć całośc jak już powiedziałem A... to trza skończyć.

---------- Post dopisany at 10:05 ---------- Poprzedni post napisany at 09:50 ----------

Ten kabelek rozwiąże mój problem? Info VW red // podłączenie wyświetlacza FIS - Kable Montażowe - Okablowanie - e-shop - Naviservice.com.pl - okablowania do systemów nawigacji satelitarnej Znalazłem go na jednej ze stron które podesłał mi gregor_gg.

gdzie go kupić i jaka kasa? +-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście sam robiłem podobny kabelek, tak jak to jest opisane w linku o podłączaniu FISa. Czyli zakupiłem kostkę mini ISO (trzy kolory, bo jedna nie będzie się trzymać w gnieździe) i kabelek z wtykami do wtyczki w liczniku 000979009A. Podpiąłem zgodnie z opisem w w/w poście (podpinasz kabelkiem piny 7 i 12 w radiu (odpowiednio CAN-High i CAN-Low) do zegarów (piny 19: CAN-L i 20 : CAN-H)). Zaprogramowałem i hula jak ta lala. Koszt kabelka niewielki. Kostki mini ISO z pinami na allegro, a kabelek do zegarów (000979009A) w salonie skody, vw, audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Wszelką wiedze przedyskutowałem z elektrykiem, sam jednak za to się nie zabieram. Pod koniec przyszłego tygodnia temat będzie skończony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...