Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odma wyrzucająca olej


Jay_Z

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam następujący problem.

Odma wyrzuca mi dość sporo oleju. Dziś ją wypiąłem i jest cała zaolejona w środku.

Mechanik który wymieniał olej był na tyle inteligentny, że wlał prawie litr za dużo.

Na szczęście w porę się zorjentowałem. Zrobiłem tylko 100 km i upuściłem.

Czy przez ten czas mogło mi wywalić uszczelnienia, czy raczej mało prawdopodobne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogło nadwyrężyć uszczelnienia ale to wyjdzie albo już wyszło i widać gdzie olej uszedł, wyczyść dobrze silnik i obserwuj gdzie ulatuje. Jeżeli wali dużo oleju w odmę to zamontuj Oil Catch Tank, jeżeli po silniku no to zależy w jakich ilościach i uszczelnienia do zrobienia. Jak już z wyciekiem się uporasz to wyczyść dobrze dolot i intercooler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik który wymieniał olej był na tyle inteligentny, że wlał prawie litr za dużo.

To ile wlał Ci ten "fachowiec"... prawie 5 litrow...? :facepalm:

Od dawna klepiemy o tym na forum... Prosimy mechanika o wlanie tylko 3.5 litra i ani grama wiecej.

A potem sami sobie sprawdzamy i uzupełniamy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz panowie, 3.5litra to ile na bagnecie pokaże? Bo nie dawno miałem wymiane i mi też z odmy (i z pod odmy),wywala olej. co to Oil Catch tank?

3.5 litra oleju to moze byc roznie na bagnecie (od wielu czynników zalezy) ale generalnie około połowy na bagnecie. Oczywiscie pole zakratkowane. Dolewasz nastepnie np. 200 lub 300 ml. i masz max.

Jesli chodzi o Oil Catch Tank... to wpisz to sobie na google lub YT... I bedziesz wszystko wiedział.

A tak to poglądowo wyglada...

Oil Catch Tank Seat Leon 1M 1.9 TDI - YouTube

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odma w tych silnikach nie jest udaną konstrukcją i po tylu latach po prostu zawodzi. Stąd pomysł zrobienia OCT aby mgiełka olejowa nie dostawała się do dolotu i nie była spalana przez silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odme kupujesz nowa to jest z plastiku i przy bloku jest oring wydatek okolo 100 zl w aso nowka rura ze znaczkiem mozesz kombinowac z oringami ale jezeli uda ci sie odkrecic w calosci mi sie jedno ucho oderwalo:naughty: skruszalo poprostu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie w dolocie nie mam za dużo oleju, myślę że w granicach normy. Jednak jak miałem luźno nasuniętą odmę na kruciec od separatora na pokrywie to waliło sporo oleju tamtędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...