Skocz do zawartości
IGNOROWANY

stłuczka z OC - pomóżcie


Rekomendowane odpowiedzi

ehh co za życie nawet miesiąca się nie nacieszyłem nowym samochodem a dzisiaj czekając na skrzyżowaniu aż gość przede mną skręci zostałem uderzony z tyłu bo gość nie wyhamował. Na pierwszy rzut oka uszkodzony zderzak nie wiem czy coś dalej też, nie wiem też czy czujnik parkowania nie dostał bo uderzenie było centralnie w niego.

20121016071855.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Była wzywana policja spisała nas, protokół szkodowy mam spisać dzisiaj popołudniu (bo to w sumie znajomy z widzenia mnie stuknął więc tak się umówiliśmy).

Poradźcie mi co ja mam z nim spisać i jak w ogóle egzekwować wymianę zderzaka na nowy oryginalny w ASO w Audi bo znając życie będą mi proponować malowanie obecnego a ja się na to nie zgadzam?

Mam jechać zrobić jakiś kosztorys w AUDI - bo może jest coś więcej uszkodzone?

Sprawca ma OC w Aviva.

poradźcie coś bo nigdy nie uczestniczyłem w takim zdarzeniu i jestem zielony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ubezpieczycielowi trzeba napisac ze naprawa bedzie robiona w aso i koniec nie maja nic do gadania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko obawiam się że będą chcieli mi to szpachlować/malować a ja tego nie chcę, chcę wymiany na nowy zderzak (mogę się zgodzić na odjęcie ceny za amortyzację)

zderzak odstaje lekko też z prawej strony czyli od strony uderzenia w okolicach nadkola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ,mam juz doświadczenie w tych sprawach, jestem po 3 kolizjach(nie z mojej winy:D)

Na początek dzwonisz do ubezpieczyciela sprawcy zgłaszasz szkode, pózniej przyjeżdza rzeczoznawca od TU sprawcy.Dostaniesz wycenę i uwzglednione lub nie części do wymiany lub naprawy.Pózniej jedziesz do Aso Audi

wyceniaja szkodę , wysyłaja do TU sprawcy wycenę i prosbę o akceptację kosztów naprawy.

Nie zgadzaj się jeżeli zaniżą koszty RBG(roboczogodziny) lub jezeli będzie amortyzacja kosztów ponieważ

należy sie pełna wypłata 100%.

Poniżej Decyzja SN.l

Decyzja Sądu Najwyższego:

„W przypadku obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych wartość wszelkich czynności, których podjęcie jest niezbędne w procesie dokonywania naprawy, winna odzwierciedlać ceny faktycznie poniesione przez poszkodowanego, gdyż dopiero wówczas odszkodowanie będzie równe poniesionej szkodzie. Orzeczenie SN z dnia 16 czerwca 2003 r. (sygn. III CZP 32/03) jasno stwierdza, iż nie można w tym kontekście mówić o cenach uśrednionych, lecz stosowanych w indywidualnej naprawie dokonywanej w wybranym przez poszkodowanego zakładzie naprawczym. Tymczasem ceny zawarte w kosztorysach sporządzonych w systemach takich jak Eurotax czy Audatex, będących podstawą wyliczeń dokonywanych przez ubezpieczycieli (w tym korekt faktur stwierdzających koszt naprawy), są właśnie cenami uśrednionymi (wprowadzonymi do programu przez sporządzającego wycenę). Powołana uchwała stwierdza także, iż w przypadku zaakceptowania przez ubezpieczyciela zasadności i sposobu dokonania naprawy, ubezpieczyciel nie powinien kwestionować wysokości tych kosztów. Jest to także równoznaczne z przyznaniem poszkodowanemu prawa do swobodnego wyboru zakładu naprawczego, z którego usług chce skorzystać”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem wycenę, możecie rzucić okiem, widze braku spojlera dolnego w kalkulacji, naprawa zamiast wymiany i urealnienie części 50% - co to ma być?

kosztorys.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak chciałeś do wymiany zderzak i spojler (fartuch tylny zderzaka). Teraz wstaw do ASO na bezgotówkową i koszt naprawy cię nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o odbiornik sygnału radiowego(DCF77), który ustawia zegar pokładowy

Audi A3 8P A4 RS4 B7 8E A6 4F A8 4E R8 A5 Antenne Empfänger Funkuhr 8K0919145A | eBay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...