Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wymiana oleju [1.9 TDI 115km]

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam,

jak zabrać się do wymiany oleju mniej więcej wiem co z czym się je czyli wykrecamy filtr olejowy (wymieniamy na nowy) spuszczamy olej, jak sobie ładnie wycieknie (myślę, ze z 1 godz starczy) zakręcamy korek wlewamy olej do filtru oraz smarujemy olejem uszczelkę filtru zakręcamy, wlewamy olej, a dalsza część czy trzeba coś w liczniku kasować?

Opublikowano

Pewnie chodzi o silnik ajm tam masz sam wkład fitra potrzebny ci będzie klucz do odkrecenia osłony filtra osłona wkładu filtra jest plastykowa także nie prubuj czymś typu łańcuszek bo możesz ją uszkodzić musisz mieć klucz specjalny do odkręcania

Opublikowano
  • Autor

a jak taki klucz wygląda, czyli domowym sposobem nie ma szans odkręcić?

Opublikowano

mysle że jak rozgrzejesz silnik to wystarczy 10 min aby wszystko ładnie zciekło ;p

Opublikowano

I nie zalewaj filtra. Wkładasz wkład i tyle.

Opublikowano

Przykładowa stronka z kluczem do nakrętki filtra:

Jonnesway Nasadka, klucz do filtra oleju VW, Porsc (2672741158) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

W liczniku za pomocą vaga powinieneś skasować przegląd w adaptacjach by od nowa odliczał 15tys.km

Wszystkie informacje są na forum.

Opublikowano

koledzy ja uzywalem caly czas klucza z lancuszkiem lub takim z trzema palcami i jakos nigdy nic nie polamalem

Opublikowano
  • Autor

machina, może i to głupie ale sam dokładnie tego vag nie rozkminiam, w książce przeczytałem, że można to jakoś normalnie za pomocą dwóch przycisków zrestartować (bez vag), a ma ktoś szybki pomysł jak zastąpić klucz hazel?

Opublikowano

wpisz w wyszukiwarke google jak skasowac service oil w a4 b5 i tam juz ci wyskoczy dokladnie ze zdjeciami jak to zrobic manualnie za pomoca przyciskow.apropo klucza to na twoim miejscu nie kombinowal bym odkrecac czyms innym bo moga byc szkody

Opublikowano
  • Autor
apropo klucza to na twoim miejscu nie kombinowal bym odkrecac czyms innym bo moga byc szkody

kurde wszystko było by spoko i cud miód jakbym nie musiał tyle dojeżdżać do roboty prawie codziennie, a kasa na paliwo idzie stąd kurde muszę trochę oszczędzać (pół uposażenia na paliwo) kurwasz twarz

Opublikowano

Ja zastępuję starym paskiem rozrządu i odpowiednim kluczem np. żabką chwytam i powoli idzie. Im dalej, tym lepiej się kręci. Nie ma co panikować - z porcelany to to nie jest. Co do kasowania inspekcji, to zgodnie z instrukcją - na wyłączonym zapłonie naciskasz prawy "cycek" w zegarach, trzymając go włączasz zapłon i naciskach lewy cycek - powinno się zresetować. Co do procedury - generalnie najpierw spust a w czasie kiedy schodzi stary olej, wymieniasz pozostałe rzeczy np. filtr powietrza i inne - takim sposobem nie trzeba specjalnie czekać aż ścieknie.

Opublikowano
machina, może i to głupie ale sam dokładnie tego vag nie rozkminiam, w książce przeczytałem, że można to jakoś normalnie za pomocą dwóch przycisków zrestartować (bez vag), a ma ktoś szybki pomysł jak zastąpić klucz hazel?

Moze to Tobie pomoze...

Opublikowano
witam,

jak zabrać się do wymiany oleju mniej więcej wiem co z czym się je czyli wykrecamy filtr olejowy (wymieniamy na nowy) spuszczamy olej, jak sobie ładnie wycieknie (myślę, ze z 1 godz starczy) zakręcamy korek wlewamy olej do filtru oraz smarujemy olejem uszczelkę filtru zakręcamy, wlewamy olej, a dalsza część czy trzeba coś w liczniku kasować?

Szukanie nie boli: http://a4-klub.pl/warsztat-zrob-to-26/kasowanie-inspekcji-in1-in2-oil-2641/

Opublikowano

Instrukcja jest w linku podanym przez kolegę Biszczan. Żadne kasowanie przyciskami w liczniku poliftowym z białym podświetleniem nie działa, tylko vag.

W skrócie wygląda to tak:

Kasowanie licznika wymiany :

[select]

[17 - Instruments]

[Adaptation - 10]

Enter channel 02

[Read]

Wpisz : 0

[Test]

[save]

Opublikowano
  • Autor

chodzi o to, że nie posiadam kabla :facepalm: samochód mam od niedawna i dopiero go "poznaje"

Opublikowano
chodzi o to, że nie posiadam kabla :facepalm: samochód mam od niedawna i dopiero go "poznaje"

A swieci Tobie wogole ze... SERVICE...?

Bo tego nie napisales...

A jesli nawet tak... no to co z tego.... jezdzij dalej z tym...

A jak bedziesz miał kabelek to sobie to zrobisz...

I sprobuj jeszcze z tymi przyciskami... tak jak jest na filmie z YT

A tak to ma wygladac poglodowo za pomoca VAG COM

Opublikowano
Instrukcja jest w linku podanym przez kolegę Biszczan. Żadne kasowanie przyciskami w liczniku poliftowym z białym podświetleniem nie działa, tylko vag.

W skrócie wygląda to tak:

Kasowanie licznika wymiany :

[select]

[17 - Instruments]

[Adaptation - 10]

Enter channel 02

[Read]

Wpisz : 0

[Test]

[save]

Nie generalizuj i nie pisz, że nie działa, bo u mnie (i nie tylko) w taki sposób kasowałem tzw. "service" - bez angażowania laptopa i VAGa. Może zależne jest to od producenta zegarów, ale raczej nie pisaliby w instrukcji o tej metodzie zastrzegając, że działa to tylko w licznikach Jaeger.

Opublikowano

Miałem Jaegera 1/2 fis, teraz mam VDO cały fis i ani w jednym ani w drugim nie można metoda z kluczykiem i przyciskami skasować więc na tym się opieram. Za to kasowałem w kilku A4 B5 z lat 97-99 ze starymi zegarami na czerwonym podświetleniu i działało. Tyle w temacie

Opublikowano
  • Autor

dobra już przyinwestuje w kabel do vag, a z miejsca mam prośbę skąd wziąć oprogramowanie i mniej więcej jakaś instrukcja do nauki poruszania się.

edit: :facepalm: co do instrukcji to odpada, bo cały poddział o tym jest.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.