Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki rozmiar opon zimowych na felgi 17"


oborek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam felgi 17" 7,5J i pytanie jakie najlepiej założyć opony na zimę 205/50/17 czy 225/45/17. Koła mają jeździć w A4 B6 3.0 quattro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.0 TDI nie było w B6, chodzi tutaj o 3.0 V6 benzyna. Zasada jest taka, że zimowe opony lepiej jest zakładać węższe niż szersze - szybciej docierają do podłoża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 3.0 TDi Q chyba myślałbym o 225 rozmiarze, 205 to troche wąsko dla takiej mocy :wink:

Dokładnie tak jak kolega napisał, bez zastanawiania bierz 225...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.0 TDI nie było w B6, chodzi tutaj o 3.0 V6 benzyna. Zasada jest taka, że zimowe opony lepiej jest zakładać węższe niż szersze - szybciej docierają do podłoża.

a no faktycznie :decayed:, co do zasady to racja, ale zima w Polsce to 30% jazdy po sniegu, a reszta po mokrym asfalcie i ciapie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez myślałem o 225, bo 205 jest trochę naciągnięta na feldze 7,5J no i z tą jazdą po śniegu to fakt że więcej jeździ się po błocie i asfalcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez myślałem o 225, bo 205 jest trochę naciągnięta na feldze 7,5J no i z tą jazdą po śniegu to fakt że więcej jeździ się po błocie i asfalcie

Dokładnie, raz że 205 będą naciągnięte co zmniejsza ochronę rantu felgi, dwa że węższa opona pomaga tylko trakcji w kopnym śniegu, hamowanie w kopnym masz lepsze na szerszej, start i hamowanie na ubitym śniegu i lodzie też (chyba że są kolce to daje się węższe opony).

Suchy asfalt można pominąć bo to oczywista sprawa.

Aquaplaningiem szerszej opony bym się nie przejmował, jeśli nie zamierzasz jeździć na zajeżdżaonych oponach a tak zakładam, poza tym 225 to nie jest jakaś ogromna szerokość- teraz seryjnie takie wrzucają często do naprawdę małych aut.

Letnie mam 245/40R18 a zimowe 225/55R16. 205/55R16 zimówki kupiłem siostrze do 105-konnej A3 1.9TDI i tam ten rozmiar jest optymalny, natomiast jeśli auto ma conajmniej 150PS przyjemniej będzie jeździć na czymś szerszym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie szukam ładnych 225. Pytałem bo mam od znajomego felgi z zimówkami po jednym sezonie z oponami Pirelli 205/50 tylko że on sam nie był do końca zadowolony z tej szerokości nie mówiąc już o tym że opona jest naciągnięta i co za tym idzie każde podjechanie do krawężnika kończy się przytartą felgą. Jest jeszcze trochę czasu Pirelli idą na allegro a są w koksie także nie będzie problemu ze sprzedażą, a ja szukam kompletu 225/45:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...