Jump to content
IGNORED

[B5 AWT] szarpie gdy jest zasilany gazem, nierówne obroty

Piotrek1
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich mam problem z moim audi a4 1.8 T gdy jest zimny to na gazie nierówno pracuje jakby nie na wszystkich cylindrach i falują obroty na benzynie wszystko ok, jak się rozgrzeje jest ok

* stosuj prosze prefix. regulamin jest po to aby go przestrzegac :rtfm: [Musashi]

trzeba odwiedzic dobrego gazownika...

hej

Najprawdopodobniej masz źle podłączony przewód którym płynie płyn chłodzący z silnika do parownik i wraca do układu chłodzenia silnika. Podłączenie tego przewodu powinno być wyprowadzone przed termostatem i jak najkrótszym odcinkiem i jak tylko sie da najbliżej silnika, by płyn który zaraz po uruchomieniu silnika jest ogrzewany, tym samym ogrzewał parownik, a nie dopiero w momencie otwarcia termostatu przy ok. 90 stopni.

Dobrze że by jeszcze gazownik sprawdził dawkę gazu na niskich obrotach, ale to już raczej tak profilaktycznie.

Te sama objawy miał w oplu vectrze C mój brat i to samo ja mam u siebie, z tym że on już poprawił układ ogrzewania parownika i jest ok, a ja jeszcze nie. Bo jak ja mam czas to znowu gazownik u którego zakładałem instalacje jest zajęty, a nie chcę jechać do innego majstra bo z doświadczenia wiem że jak ktoś już coś montował to lepiej żeby on to naprawiał i przy tym majstrował a nie ktoś inny.

Trochę tu namieszałem ale myślę że udało mi sie jakoś opisać ten problem.

To fajnie :good:... Ale napisz co było??.... :>..........