Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wycięty klin na dolnym kole rozrządu,


kudalty66

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jak w temacie, 1.9 1Z, czy ktos się spotkał, z prawie do końca zużytym klinem, na szczęście nie rozwaliło silnika,

objawy,: problem z przestawiającym się rozrządem, , krzywo pracujące koło paska wieloklinowego,.

czy możliwe jest też że czop wału jest krzywy, może wcześniej miał wypadek,. jakiej firmy koło pasowe kupić, cena od 30 do 130 PLN

dzieki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz kupić nowe kolo pasowe [w ASO] śrube mocującą oraz co najważniejsze obrobic czop wału aby plaszczyzna przylegania koła pasowego byla idealnie płaska , w przeciwnym razie problem powróci ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie w AFN-ie załozyłem nowe kółko i złozyłem na porządny klej dodatkowo i auto jeździ, widac zę koło pasowe lekko skacze ale na razie jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.9 1Z, czy ktos się spotkał, z prawie do końca zużytym klinem, na szczęście nie rozwaliło silnika,

objawy,: problem z przestawiającym się rozrządem,

....niestety ale zdarza się, ostatnio taki sam problem wystąpił w golfie kolegi - objawem był pojawiający się niespodziewanie problem z uruchomieniem silnika niezależnie czy był ciepły czy zimny, jeżeli nie podciągnęło się "ssania" po rozebraniu dziwiłem się, że resztakimi sił klin wytrzymał - zakończyło się zakupem koła, klina i śruby:wink:....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.9 1Z, czy ktos się spotkał, z prawie do końca zużytym klinem, na szczęście nie rozwaliło silnika,

objawy,: problem z przestawiającym się rozrządem,

jeżeli nie podciągnęło się "ssania"

AAZ ma inny kształt klina na czopie wału niż 1Z. W AAZ obrabiający się klin jest wręcz piętą achilessową tego silnika. Powstaje poprzez nieumiejętną wymianę rozrządu, gdzie mechanik idąc na łatwiznę odkręca centralną śrubę zamiast 4 śrub od koła pasowego.

W 1Z ten problem również występuje chociaż w mniejszym stopniu. Przyczyną jest jak wyżej - pchanie łapsk tam gdzie nie trzeba i odkręcanie centralnej śruby (notabene zabronione przez producenta przy wymianie rozrządu ale komu chce się czytać) wału oraz bicie tłumika drgań skrętnych, które to bicie może obrobić płaszczyznę wału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną jest jak wyżej - pchanie łapsk tam gdzie nie trzeba i odkręcanie centralnej śruby (notabene zabronione przez producenta przy wymianie rozrządu ale komu chce się czytać) wału

...niestety ale to prawda, spowodowana chyba zwykłą niewiedzą "mechanika" :thumbdown: bo raczej o sabotaż nikogo bym nie podejrzewał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki panowie za wypowiedźi, rzeczywiscie dowiedziałęm się od własciciela że koło paska osprzętu juz od pół roku miało bicie na boki i to znaczne, także wtedy to się zaczeło, aż dziw że sie nie skonczyło tragicznie, na starym kole z klina w kształcie półksieżyca zostało zaledwie 1 mm,.

kółko nowe założone,nowa śruba +klej, rozrząd na blokadach, auto nie pali, kąt wtrysku poza zakresem, hehe

przestawiłem pompę, odpalił, rozgrzewanie do 80 stopni i ustawianie, po kilku próbach 49-52, silniczek chodzi aż miło, co lepsze koło paska wieloklinowego równo pracuje więc wał krzywy nie był,.

dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blokady rozrządu - Blokady rozrządu firmy Tesam - Blokady pasujące do samochodów VW, Audi, Seat, Skoda - *s0000103 - VW, Audi TDI - Frez do czopa wału Diesel - Tesam - Firma motoryzacyjna

Jeśli ktoś taki zestaw z mechaników w twojej okolicy ma to Ci na frezuje wał, dasz nowe kółko, śrubę i pojechał dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blokady rozrządu - Blokady rozrządu firmy Tesam - Blokady pasujące do samochodów VW, Audi, Seat, Skoda - *s0000103 - VW, Audi TDI - Frez do czopa wału Diesel - Tesam - Firma motoryzacyjna

Jeśli ktoś taki zestaw z mechaników w twojej okolicy ma to Ci na frezuje wał, dasz nowe kółko, śrubę i pojechał dalej :)

dzięki, jak juz napisałem wcześniej, wał krzywy nie był, wina wyłacznie po stronie kółka,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...