Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana rozrządu


EmilAudi_LLE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Przymierzam się do wymiany rozrządu w audi a4 b5 1.8 ADR :) Części będę miał (Pasek/Napinacz/pompa woda/ pasek od klimy i alternatora)

Taki komplet kluczy mi wystarczy :

http://www.naszesiedlce.pl/files/pict/2011-02-10/siedlce-yato-zestaw-kluczy-nasadowych-108el-limitowane-5TY5MDM2MT_o.jpg ??? :D

Plus do tego komplet płaskooczkowych :) Czy lepiej coś do tego kupić ? Niby mam 3 lata praktyki w warsztacie ale nie do końca wszystko sie da zapamiętać co do kluczy. Ma ktoś może jeszcze książke sam naprawiam i mmógłby zeskanować strony dotyczące rozrządu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz książke online Audi A4 Sam Naprawiam

a co do kluczy to nie polecam Yato jak ju bedziesz kupować klucze dla siebie na "lata" to polecam LUX TOOLS z OBI mam 5 lat i nadal dobrze mi "służą" klucze jakie beda Ci potrzebne to torksy 2 rozmairy 10 płaska/oczkowa jak wolisz wielokątna bodajrze 19 choć nie jestem pewien teraz rozmiaru,imbus i to chyba tyle co mi teraz na ta chwile przychodzi do głowy po%% może jeszcze jakiś kolega napisze to doda co przeoczyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc ;)

---------- Post dopisany 05-11-2012 at 16:42 ---------- Poprzedni post napisany 23-10-2012 at 23:58 ----------

No i rozrząd wymieniłem w sobote. Od 7 do około 16, Z przerwą na jedzenie i kawkę :) Robiłem Sam bez żadnej pomocy dlatego troche zeszło ale lepiej wolniej a dokładniej :)

Części to prawie 700 zł - Pasek rozrządu, Napinacz, Rolka napinająca, rolka prowadząca, pompa wody. pasek klima, pasek alternator, pasek pompy wody + Nowy płyn ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc ;)

---------- Post dopisany 05-11-2012 at 16:42 ---------- Poprzedni post napisany 23-10-2012 at 23:58 ----------

No i rozrząd wymieniłem w sobote. Od 7 do około 16, Z przerwą na jedzenie i kawkę :) Robiłem Sam bez żadnej pomocy dlatego troche zeszło ale lepiej wolniej a dokładniej :)

Części to prawie 700 zł - Pasek rozrządu, Napinacz, Rolka napinająca, rolka prowadząca, pompa wody. pasek klima, pasek alternator, pasek pompy wody + Nowy płyn ;)

u mnie tez tyle wyszły części i również sam robiłem:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjąłem się bo niby chodze do zawodówki i praktyki mam na warsztacie, ale żeby coś tam się nauczyć to trzeba na prawde bardzo chcieć ;) Książka sam naprawiam spokój,opanowanie, muzyczka i się robi ;D

---------- Post dopisany at 19:25 ---------- Poprzedni post napisany at 19:22 ----------

Dodam, że nic trudnego nie ma, wszystko proste jak budowa cepa, słyszałem że niektórzy alternator wyjmują żeby pompe wody wyciągnąc, Ja osobiście żabą trzymałem za koło napędzające pompe i odkręciłem je po czym pompa luźno wyszła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiśćie że łatwo ; ) Ja jestem w 3 klasie zawodówki i też mechanik i sam zdjąłem głowice z adra i kumpel tylko zawory mi w niej wymienił a tak wszystko sam złożyłem ; )łańcuch wałki itd dałem nowy rozrząd i nie jest to trudne ;] trzeba tylko mieć troche wolnego i tyl no i podstawową wiedzę na temat mechaniki. Sam wymieniam też rozrządu przy innych :P przy TDI chyba z 5 razy wymieniałem juz ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadnej filozofi nie ma tylko troche pomyslec cos przeczytac jak sie nie jest pewnym no i jakies narzedzia trzeba miec. ja w adr zmienialem to trwalo jakies 4 godziny a czesci od naszego kolegi z forum wyszly cos kolo pieciu stow z wysylka wszystko gorna polka nie chinole. najwazniejsze to dobrze poznaczyc wszystko i pasek założyć a reszta to pikus. nie raz wymienialem rozrzad i w audi mogl bym to robic z zamknietymi oczami ale tylko przy 4 cyl. przy V-ce raczej juz wiecej pierdologi ale da sie ogarnac. nadmieniam nie konczylem zadnej szkoly mechanicznej chodz chcialem ale wtedy krecila mnie jakos elektronika teraz troche zaluje. liczy sie mysl i wyobraznia techniczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...