Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja e-g@s


laki396

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem to będzie ciężko, przestarzała instalacja i awaryjna.

Jak masz resztę gratów w porządku to może zmień sterownik na coś teraźniejszego;stag itp.

Szkoda silnika.Ile pali na 100km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak spalanie w takim silniku ale myślę że w 14l powinieneś się zmieścić, oczywiście zależy od jazdy - ciężkiej nogi:wink:

Ja również mam blisko do pracy 5km, ale przełącza mi się jak zamknę garaż, w miarę niższych temp.wiadomo później.

Może warto pomyśleć nad zmianą sterownika, Stag 300-6 kosztuje około 850zł (sterownik, wiązka + czujniki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z parownikiem też trzeba wymienić?

Jak jeszcze sprawny to nie trzeba

Wymienisz sterownik i zobaczysz jak się parownik zachowuje, czy są duże spadki ciśnienia itp, jak w normie to zostawisz, jak zużyty to i stag Ci nie pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek zmień sterownik. Może być STAG, albo KME NEVO, ale chyba najlepszy na razie jest LPGTECH. Po zmianie sterownika podłączysz się z komputerem i będziesz mógł zobaczyć, czy reduktor i wtryski jeszcze dają radę.

Spalanie 3.0 w automacie i quattro raczej będzie bliższe 20l/100km niż 14l/100km w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci z własnego doświadczenia, że najlepiej jak chcesz jeździć bezproblemowo to wywal wszystko i załóż od nowa, sprawdź jeszcze miedź czy aby nie jest 6mm,do 3.0 powinna być 8mm.

Jak jest 6mm to dojdzie jeszcze wielozawór,chyba że w miarę dobrze się sprawuje to zostaw i jeździj do jakiejś poważnej usterki międzyczasie zbierając kase na porządną instalkę.

Ostatnio zakładałem instalkę do swojej S4 i same części wyszły mnie ok 2800(wszystko nowe i z zapasem) Tech 318 ,8xHana , 2x reduktor, faro 8mm,butla, wielozawór i jakieś tam węże i opaski.

Także można sobie skompletować bardzo dobrą instalacje za połowe ceny.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najlepiej kupić kabel , pobrać gdzieś program i samemu przestawić temp. przełączania, albo szukać kogoś kto to ogarnie.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie! Gdzie dostanę taki kabel żeby to podpiąć? Dajcie jakieś namiary.

np tu:

Viaken.pl: Viaken - elektronika dla motoryzacji

ale poszukaj najpierw programu bo chyba z tym właśnie ciężko

interfejs możesz zamówić, do staga i innych się nadaje zmiana tylko wtyczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...