Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem z zakodowaniem Immo do nowego Ecu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ja robiłem to u siebie bez pinu i za którymś razem dopiero wskoczyło

Tak że może musisz kilka razy aż przyjmie i nauczy się kodu.

Może kabel masz coś niechalo?

pozdrawiam

Opublikowano
  • Autor
Ja robiłem to u siebie bez pinu i za którymś razem dopiero wskoczyło

Tak że może musisz kilka razy aż przyjmie i nauczy się kodu.

Może kabel masz coś niechalo?

pozdrawiam

Sprawdzałem też na innym kablu i niestety to samo....

Opublikowano

powiem taj jak jeśli nie gaśnie ci kontrolka od immo na zegarach to musisz przyuczyć kluczyki innej rady na to nie ma a jeśli ty nie chcesz tego robić to raczej nie uda ci się rozwiązać problemu

Opublikowano
  • Autor
powiem taj jak jeśli nie gaśnie ci kontrolka od immo na zegarach to musisz przyuczyć kluczyki innej rady na to nie ma a jeśli ty nie chcesz tego robić to raczej nie uda ci się rozwiązać problemu

Kolego kluczyki są ok. Mam 2 identyczne sterowniki - stary i nowy. Chcę wymienić ten stary na nowy więc zapinam nowy i chce go adoptować do ecu i nie odpowiadał na adaptację ten nowy sterownik. Zapinam stary sterownik i auto zapala i wszystko śmiga jak po staremu.

Opublikowano
  • Autor
rozumiem że na starym sterowniku kontrolka od immo gaśnie a na nowym nie tak ??

dokładnie tak. Na starym gaśnie a na nowym mruga mimo adaptacji.

Opublikowano

no właśnie bo sterownik puszcza sygnał do transpondera w kluczyku i nie dostaje od niego odpowiedzi bo nie jest przyuczony w 99r nie adoptuje się immo do ecu tylko kluczyk do immo i wtedy ecu odblokuje sygnał, nie chcę cię namawiać żebyś to zrobił ale spróbuj nic nie tracisz a możesz rozwiązać problem

Opublikowano
  • Autor
no właśnie bo sterownik puszcza sygnał do transpondera w kluczyku i nie dostaje od niego odpowiedzi bo nie jest przyuczony w 99r nie adoptuje się immo do ecu tylko kluczyk do immo i wtedy ecu odblokuje sygnał, nie chcę cię namawiać żebyś to zrobił ale spróbuj nic nie tracisz a możesz rozwiązać problem

Dobra daj dokładną instrukcję po kolei :)

Opublikowano

właśnie wychodzę jaki nikt ci nie pomoże to za godzinkę jestem i ci napiszę co pokolei robić

Opublikowano

A czy w nowym sterowniku masz zapisany vin ze swojego auta? Jeśli vin w ECU i Liczniku będzie inny będzie migać immo.

Opublikowano
  • Autor
A czy w nowym sterowniku masz zapisany vin ze swojego auta? Jeśli vin w ECU i Liczniku będzie inny będzie migać immo.

Vin jest napewno inny jak jest w ecu bo wsad do nowego sterownika nie był kopiowany ze starego.

Opublikowano

więc trzeba przyuczyć ecu aby przejął vin auta. Odczytaj najpierw błędy w ecu i liczniku.

Opublikowano
  • Autor

Błędy były takie jak poniżej i mrugała kontrolka świec i immo na przemian:

VAG-COM Version: Release 311.2-N

Control Module Part Number: 8D0 920 900 X

Component and/or Version: B5-KOMBIINSTR. VDO D09

Software Coding: 00040

Work Shop Code: WSC 35394

Additional Info: ˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙ AUZ7Z0X1276381

1 Fault Found:

01177 - Engine Control Unit

65-10 - Unauthorized - Intermittent

VAG-COM Version: Release 311.2-N

Control Module Part Number: 038 906 012 AH

Component and/or Version: 1,9l R4 EDC 0000SG 2705

Software Coding: 00002

Work Shop Code: WSC 06335

2 Faults Found:

17978 - Engine Start Blocked by Immobilizer

P1570 - 35-00 - -

18062 - Please check DTC Memory of Instrument Cluster

P1654 - 35-10 - - - Intermittent

Ten błąd 18062 miałem już na starym sterowniku od kilku lat od zakupu - kasuje go ale powraca ...

Opublikowano

Wymiana ECU

[17 - Instrumenty]

[Zaloguj - 11]

4-cyfrowy PIN

Wpisz zero, a następnie 4-cyfrowy kod PIN. Na przykład, jeśli kod PIN to 1234, wprowadź 01234.

-------------------------------------------------------------------------------

[Do it!]

[Adaptacja - 10]

Kanał 000

[Czytaj]

[Zapisz]

[Gotowe, powrót]

[Zamknij Controller, Go Back - 06]

Wyłączyć zapłon i po 5 sekundach ponownie go włączyć.

!!!!!! Pamiętaj, aby nie uruchomiać auta w ciągu najbliższych 2 minut.

Po tym czasie spróbuj uruchomić silnik !!!!!!

---------- Post dopisany at 20:58 ---------- Poprzedni post napisany at 20:56 ----------

Jeśli nie chce przyjąć pinu podczas logowania to jest niepoprawny. Jeśli przy logowaniu wraca do poprzedniego ekranu to znaczy ze logowanie się powiodło.

Opublikowano
  • Autor
a pin masz??pierwsze robisz login a później adaptacje.

Z kluczami mam taką przywieszkę:

http://fotoo.pl//out.php?i=400281_img-1801.jpg

Czy któryś z tych numerków to pin ? Pin chyba jest 5 cyfrowy ?

Niestety i tu kolejny problem bo nie mogę się zalogować a mam tylko takie numerki i nic nie wchodzi jak kombinuje po 5 cyfr

Opublikowano

pin powinien mieć 4 cyfry. W VCDS wpisuje się przed pinem 0 w VAS tylko pin. Niestety bez pinu się nic nie zdziała.

Opublikowano
  • Autor
pin powinien mieć 4 cyfry. W VCDS wpisuje się przed pinem 0 w VAS tylko pin. Niestety bez pinu się nic nie zdziała.

A dlaczego w tej instrukcji nie ma mowy o pinie ?

Ross-Tech: VAG-COM: Immobilizer 2 ECU Swapping

Opublikowano

A i jeszcze jak raz wpiszesz zły pin to musisz wyłączyć zapłon i odczekać ok 10 minut.

---------- Post dopisany at 21:09 ---------- Poprzedni post napisany at 21:05 ----------

Przetłumaczyłem ostatnie zdanie:

Jeśli widzisz coś w stylu "WVZKB58001H231169 VWZ7Z0W0648696" Masz

Immo-3. Pierwszy 17-cyfrowy ciąg jest VIN. Drugi 14-cyfrowy ciąg w Immo-ID.

A przy immo 3 jest inna procedura i pin na 100% potrzebny.

Opublikowano
  • Autor
A i jeszcze jak raz wpiszesz zły pin to musisz wyłączyć zapłon i odczekać ok 10 minut.

---------- Post dopisany at 21:09 ---------- Poprzedni post napisany at 21:05 ----------

Przetłumaczyłem ostatnie zdanie:

Jeśli widzisz coś w stylu "WVZKB58001H231169 VWZ7Z0W0648696" Masz

Immo-3. Pierwszy 17-cyfrowy ciąg jest VIN. Drugi 14-cyfrowy ciąg w Immo-ID.

A przy immo 3 jest inna procedura i pin na 100% potrzebny.

No ale u mnie chyba jest immo 2. Jkim kablem odczytam ten pin immo ? Vag-commanderem ?

Opublikowano

vag commanderem najtańszym powinieneś to odczytać, ale nie z licznika tylko z ecu, czyli musisz zapiąć stare ecu i odczytać pin z niego, bo z licznika nie pójdzie. W podanym przez ciebie linku jest napisane jak odróżnić immo2 od immo3 więc to musisz sprawdzić żeby być pewnym na 100%. Bo w immo3 musisz zapisać vin w ecu natomiast w immo2 nie.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.