Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Biały dym z Audi A4 B7 1.9TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich, dziś spadło trochę śniegu i pogoda się zmieniła. Mam swoje audi od paru miesięcy a dziś po dłuższej przejażdżce ujrzałem biały dym, czy to może być uszczelka ??

Opublikowano

Jak nie ubywa ci płynu to bym się nie przejmował. Może silnik nie dogrzany i to para wodna w końcu zrobiło się zimno.

Opublikowano
Jak nie ubywa ci płynu to bym się nie przejmował. Może silnik nie dogrzany i to para wodna w końcu zrobiło się zimno.

Dokładnie tak ;) Mój na przelocie to teraz kopci parą na zimnym,że ojacie :P a jak się zagrzeje to jest git ;)

Opublikowano

dokładnie jak jest zimno i wilgotno to zanim się nie zagrzeje będzie biały dym, który jest parą wodną zauważyłem to zjawisko poniżej temp +5*C.

Opublikowano
Jak nie ubywa ci płynu to bym się nie przejmował. Może silnik nie dogrzany i to para wodna w końcu zrobiło się zimno.

Dokładnie tak ;) Mój na przelocie to teraz kopci parą na zimnym,że ojacie :P a jak się zagrzeje to jest git ;)

tez tak mam nie ma sie czym przejmowac;)

Opublikowano

może niech kolega sprawdzi zapach tego dymu nie powinien być jakiś mocno śmierdzący skoro to para wodna, oby nie śmierdziało np. spalonym olejem.

Opublikowano

Sprawdź tak jak ktoś wyzej mówił płyn w układzie chłodzącym, czy nie ma tłustych plam. Jeżeli uszczelka by klękła, miałbyś masło w oleju. Więc posprawdzaj płyny, zobacz czy w zbiorniczku na płyn nie ma zapachu oleju. Ogólnie to naturalne że przy wachaniu temperatur (wysoka spalin, niska powietrza) para wodna jest bardziej widoczna.

Opublikowano
  • Autor

dzięki za odpowiedz, już nie kopci ale jak kolega pisał pachnie za mocno olejem :(

Opublikowano
Witam wszystkich, dziś spadło trochę śniegu i pogoda się zmieniła. Mam swoje audi od paru miesięcy a dziś po dłuższej przejażdżce ujrzałem biały dym, czy to może być uszczelka ??

Doradzacie koledze zak2012, że to para dopóki się nie zagrzeje ale jak sam napisał "PO DŁUŻSZEJ PRZEJAŻDŻCE" to chyba raczej zdążył by się nagrzać co nie :wink:

Opublikowano

zagrzany wydech też potrafi kopcić na biało - paruje woda, która zebrała się w tłumikach.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Nie ma mnie w kraju ale dowiedziałem się że w moim aucie dzieje się tak samo.

Czy ktoś może podsumować co sprawdzić żeby wykluczyć jakąś usterkę?

Podkreślam że jestem laikiem a to mój pierwszy samochód.

Do tej pory:

-sprawdzić czy nie ubywa płynu;

-sprawdzić czy nie ma tłustych plam w zbiorniczku na płyn i czy nie pachnie olejem;

-sprawdzić zapach dymu (powinien być raczej neutralny skoro to głównie para wodna);

-...

Opublikowano

skoro silnik pracuje to nie tylko para wydobywa się z wydechu

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Mój brb nie dymi wcale w trasie gdy silnik jest rozgrzany ale gdy silnik jest rozgrzany i postoję min 15 minut na luzie to zaczyna kopcić na biało przy ruszaniu i do tego strasznie śmierdzi.... Może to wypalanie dpf-a?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.