Skocz do zawartości
IGNOROWANY

nawiew na szybe


marian7772

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich .NIe wiem co sie dzieje z moim klimatronikiem .Jak mam nastawiony sobie na auto wszystko sobie tam raczej pracuje fajnie ale jezeli wezme sobie uzyje spryskiwacza szyby przedniej to mocno wieje na szybe powietrze jakies 10sekund i po chwili slychac ze pracuje wiatrak czy cos tam mocno ale klapka przyblokowala sie czy cos i wieje slaboo i tak mam caly czas .TAK SAMO JAK WEZME ROZMRAZANIE szyby wieje sobie tako i jak wezme spryskiwacz to tak walnie mocno powietrze az szybko wszystko od paruje ale po tych 15 sekundach cos zamyka czy cs i glosno jest ale nie wieje.Wiec postanowilem podlaczyc vaga pokazał blad g113 silnik nastawczy możliwości zamkniętego obiegu powietrza wymienilem go ale to samo sie dzieje .Juz sam nie wiem co to moze byc pomozcie eh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkichJak mam nastawiony sobie na auto wszystko sobie tam raczej pracuje fajnie ale jezeli wezme sobie uzyje spryskiwacza szyby przedniej to mocno wieje na szybe powietrze jakies 10sekund i po chwili slychac ze pracuje wiatrak czy cos tam mocno ale klapka przyblokowala sie czy cos i wieje slaboo i tak mam caly czas

....po użyciu sprysków nadmuch na szybę przez chwilę będzie "dmuchał" mocniej - poczytaj podobny wątek:wink:...

http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/nawiewy-problem-249942/

TAK SAMO JAK WEZME ROZMRAZANIE szyby wieje sobie tako i jak wezme spryskiwacz to tak walnie mocno powietrze az szybko wszystko od paruje ale po tych 15 sekundach cos zamyka czy cs i glosno jest ale nie wieje.Wiec postanowilem podlaczyc vaga pokazał blad g113 silnik nastawczy możliwości zamkniętego obiegu powietrza wymienilem go ale to samo sie dzieje .Juz sam nie wiem co to moze byc pomozcie eh

....tu problem polega na tym, że po gmeraniu czyli wymianie lub czyszczeniu serwomechanizmów każdorazowo musisz wykonać vagiem kalibrację zakresu w jakim pracują sterując klapami. Miałem ostatnio ten sam problem ze słabym nadmuchem na szybę. Po wyczyszczeniu silniczka dzięki pomocy kolegi wrclaguna :hi: przeprowadziłem vagiem adaptację - wszystko działa super:wink:...

....jeżeli będziesz potrzebował podpowiedzi mogę podać krok po kroku co zrobić - mam ją jeszcze zapisaną w skrzynce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem , odpalam dzisiaj po pracy auto i nawiew na szybę nie działa. Rano wszystko było dobrze , nie wiem co się stało. Jak włączam nawiew na szybę to nie słychać żadnego silniczka , cisza . :) Na nogi i do środka jest ok. Jeszcze mam taki problem jak włączam zapłon to siła nadmuchu włącza mi się na maxa , no i samochód nie pokarze więcej niź 80 stopni na liczniku , chodź nie wiem ile bym przejechał :) Jak myślicie termostat czy czujnik wody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Może jest to problem z którymś z silniczków ? Czy na komputerze w module klimatronika są błędy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabelka nie ma :) dopiero po wypłacie kupię , jutro posprawdzam wszystkie silniczki , zima idzie i jak nazłość nawiew na szybę padł.

---------- Post dopisany 16-11-2012 at 19:14 ---------- Poprzedni post napisany 15-11-2012 at 22:16 ----------

dzisiaj naprawiłem wystarczyło rozruszać zielony mechanizm i psiknąć. Teraz nawiew na szybę działa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam podobny problem. Przestał działać nadmuch na szybę (na AUTO i przy włączonym bezpośrednio nadmuchu). Słychać że coś się tam przełącza i chodzi wentylator, ale nie wiadomo gdzie to powietrze idzie. Jak się do tego zabrać. Jak się dostać do mechanizmu ("zielony mechanizm") o którym piszesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...