Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palmtop z GPS - uchwyt


Trezor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Temat trochę OT, bo palmtop to nie wbudowana nawigacja, ale ten temat wydał mi się najlepszy dla mojego pytania.

Jako mało doświadczony w używaniu palmtopa do nawigacji, chciałem dowiedzieć się jakie macie doświadczenia z uchwytami do tych urządzeń.

Kilka razy używałem pożyczonych palmtopów i z moich obserwacji wynika, że niestety w nocy "odbijają się" w szybie. Stąd po kupieniu sobie palmtopa z GPS zastanawiam się, jaki uchwyt byłby dla mnie najlepszy. Wydaje mi się, że może taki montowany w kratce, bo wtedy palmtop jest niżej i prawdopodobnie odbicie byłoby mniejsze, albo wcale. Ale czy wszystkie dostępne na rynku uchwyty na kratkę pasują do naszych B5.

Macie może takie? A jeśli tak, to jaka firma, model?

A może jakieś długie uchwyty na szybę też są dobre? Podzielcie się opiniami, proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawracaj sobie gitary z uchwytem w kratke, bedzie ci palma podrzucalo na kazdych nierownosciach, najlepszy uchwyt na szybe z ramieniem na przyssawce.

A z tym odbijaniem to pierwsze slysze, ustaw palma pod katem

Mozna jeszcze wlaczyc tryb nocny w mapie zeby mniej swiecila, prawie kazda mapa ma ta funkcje.

pozdr

Lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trezor, mi tez sie nic nie odbijalo, minusem jest fakt ze palm tak wysoko+uchwyt troszke ogranicza widocznosc (przedewszystkim w miescie)

moze sa jakies uchwyty mocowane w deske...nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawracaj sobie gitary z uchwytem w kratke, bedzie ci palma podrzucalo na kazdych nierownosciach, najlepszy uchwyt na szybe z ramieniem na przyssawce.

Rzeczywiście nie pomyślałem, że tak może być.

A z tym odbijaniem to pierwsze slysze, ustaw palma pod katem

Mozna jeszcze wlaczyc tryb nocny w mapie zeby mniej swiecila, prawie kazda mapa ma ta funkcje.

No cóż... ja też pierwszy raz słyszałem, a raczej widziałem, jak mi się odbijało w szybie.

Tryb nocny trochę pomaga, ale niezupełnie, a do tego nie wszystkie programy go mają.

Ja zamontowalem do szyby przy samym slupku i jest ok.

To rozwiązanie jest dobre, już nawet próbowałem, ale niestety obsługa jest kiepska, bo na lewą rękę.

A jakiej długości ramię macie w swoich uchwytach? Wydaje mi się, że najlepiej byłoby gdyby sięgało do końca deski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no takie wlasnie mam....powiedzmy ze koczy sie kilka cm przed zegarami

Mógłbyś zmierzyć ile to ma długości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja mam palmtopa Mio168 z oryginalym uchwytem. (mozna na rozne sposoby go powyginać)

Zamocowany do szyby na wysokości nawiewów środkowych i skierowane ramie w kierunku kierowcy delikatnie.

Nie mam zadnych problemów z odbijaniem i w mieście tez widać wszystko, bardzo nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam palmtopa Mio168 z oryginalym uchwytem. (mozna na rozne sposoby go powyginać)

Właśnie dokładnie taki model z oryginalnym uchwytem mi przeszkadzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...