Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Płyn chłodniczy w odmie


sm4kosz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie,

poprzedni właściciel nasypał jakiegoś uszczelniacza do chłodnic i dzięki temu wykryłem bardzo ciekawą sprawę. Uszczelniacz wszędzie pozostawia pomarańczowy osad (pomimo że już czyściłem cały układ z tego syfu) i co mnie bardzo zdziwiło osad pojawił się w odmie. Mam wolną odmę więc bardzo łatwo było to zauważyć. Wąż z zewnątrz jest czysty a w środku pomarańczowy kolor i charakterystyczny zapach brudnego płynu chłodniczego. Jakaś diagnoza ? uszczelka ? Proszę o porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne, a olej w jakimś masz stanie ?? może uszczelniacze albo uszczelka pod głowicą ale prędzej uszczelniacze nie spala ci płynu ?? i jak jest z dynamiką silnika ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płynu ubyło przez miesiąc około 200-300ml, wcześniej nie zauważałem takich ubytków. Olej w bdb stanie, 2000km dopiero ma. Dynamika też jest okej.

W każdym razie z tego co piszecie sprawa jest raczej poważniejsza i chyba czas jechać do mechanika po właściwą diagnozę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zobacz ciśnienie na cylindrach to wtedy będziesz wiedział czy pierścienie nie wymagają wymiany. :) a ciśnienia ci nie robi na układzie chłodniczym tzn czy przewody nie są twarde i czy jak odkręcisz po jakiejś trasie korek od zbiorniczka wyrównawczego to czy ci nie gotuje płynu, bo uszkodzenie uszczelki pod głowicą objawia się właśnie ciśnieniem w układzie chłodniczym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...