Skocz do zawartości
IGNOROWANY

szuranie,postukiwanie podczas jazdy


tobi665

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Zjawisko jest takie.

Jade sobie i zaczyna tak obcierać czy szurać z przodu w kole. niezależnie od prędkości ani od jezdy na wprost czy po łuku, jak mu sie umysli, jedynie nie słychac tego powyżej 100km/h.

Zjawisko występowało wczesniej jednak nasiliło sie po wymianie drążka kierowniczego i nadal nie ustało po wymianie wahaczy które miały luzy( teraz w zawieszeniu nic nie stuka).

Co to może być??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taką sytuacje, że właśnie na kołach 15" miałem naklejony za gruby odważnik na feldze aluminiowej i obcierał mi o zacisk hamulcowy powodując właśnie takie szuranie. Możesz sprawdzić może u Ciebie jest to samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie bo na alusach miałem to sama tylko mniej to słyszałem wczesniej

aha. dodam ze jak zacznie mi to trzeć to po naciśnięciu sprzęgła nie ustaje

wczoraj zrobiłem zbiezność i dzisiaj po zrobieniu 30km wydaje mi sie że to ustało lub zmieniszyło nasilenie

co to mogło być że przy złej zbieżności (zła była o 30 ale nie wiem co to za jednostki hehe) stukało/tarło???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo strzykawką atakowałem olejem po gumach wahaczy jak by trochę mniej:facepalm:

---------- Post dopisany 28-11-2012 at 23:35 ---------- Poprzedni post napisany 17-11-2012 at 23:03 ----------

samo psikanie po gumach dało słaby efekt wcisnąłem do gum wewnątrz jak ręka odjął :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popsikane i problem powraca jak mu sie umysli

jedyne co zauważyłem to częściej to słysze przy skrecie w lewo niż w prawo, na prostej jak chce to trze

aha, i jeszcze jedno może to mieć wpływ

jak kopne w koła to w lewym słychac jakieś odgłos i tak jakby jakiś luz miało delikatny a w prawym nic nie słychać

macie jakies pomysły

może to łożysko lub przegub?? tylko jak sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegub zewnętrzny by stukał przy skręconych kołach.Skręć kołami na maksa daj troszkę dynamiczniej gazu i będziesz wiedział :wink:

Tu masz napisane jak sprawdzić łożyska http://a4-klub.pl/zawieszenie-13/szumi-przod-wysiadly-lozyska-1880/

U mnie podobne objawy i obstawiam łozyska,amorki ewentualnie wew przeguby.

Ostatnio pewien sprzedawca powiedział mi zeby nie montować na osłony przegubów opasek skręcanych bo od nich też będzie szumieć:eusathink::eusathink::eusathink::eusathink::eusathink:

Jak wjadę na kanał to popatrzę czy czasem takowych nie mam.

Daj znać jak rozwiążesz problem:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem takie szuranie w jednym kole i okazało się, że osłona termiczna tarła lekko o tarczę wystarczyło odgiąć :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie to

---------- Post dopisany 20-02-2013 at 11:05 ---------- Poprzedni post napisany 31-12-2012 at 17:06 ----------

nadal tego nie rozwiazałem

tarcze z przodu oczysciłem z rantów ale to nie to

jeszcze moze tylnie

ale mam takie pytanie, jakby były to te ranty to one też objawiały by sie przy zakrętach w jedna strone?? czy to jednak łozysko?? tylko które i czy przednie czy tylnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnieś samochód i szukaj które to łożysko:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...