Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6 nierównomierna praca turbiny przy przyspieszeniu


popoka2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam A4 B6 1.9tdi. Od kilku miesięcy mam następujący problem, którego nie potrafię rozwiązać.

Podczas jazdy na 4 lub 5 biegu (bardzo rzadko zdarza się to również na 3), czasem gdy wcisnę pedał gazu w podłogę, auto nie przyspiesza normalnie.

Wydaje mi się, że to wina turbiny.

Generalnie wskazania obrotomierza nie wzrastają w stałym tempie, a auto nie przyspiesza odpowiednio. Gdy pojawia się taki problem, wskazówka obrotomierza leci szybko w górę, ale nie idzie za tym przyspieszenia. Wrażenie jest takie, jakby dodawać gaz jadąc na "pół-sprzęgle".

Tak więc np. wciskając pedał mocno przy 2 tys obrotów, samochód przyspiesza do 2,5 tys obrotów, potem nagle wskazówka szybko dochodzi do 3 tys (ale auto nie przyspiesza), następnie zatrzymuje się na 2-3 sek. w miejscu, i dopiero znów idzie w górę.

Generalnie taka sytuacja nie zdarza się cały czas - może przez 30% czasu jazdy samochodem. Ale jest to jednak drażniąca sprawa, bo nawet przy wyprzedzaniu zastanawiam się, czy auto przyspieszy normalnie czy będzie coś odwalać...

Dodam, że gdy pedał gazu wciskam stosunkowo powoli, to auto przyspiesza normalnie - w/w akcje dzieją się przy gwałtownym dodaniu gazu.

Zastanawiałem się czy nie jest to związane z wypuszczaniem powietrza gdzieś z turbo - bo wygląda to tak jakby turbina na chwile zwalniała.

Ale mechanik, który ostatnio sprawdzał mi samochód, mówi że podpiął komputer i żadnych błędów nie pokazało.

Czy ktoś spotkał się z takim problemem?

ps. jestem dosyć nowym użytkownikiem forum, jeśli ktoś mi podpowie jak to zrobić, to wrzucę filmiki jak wygląda na zegarach sytuacja wyżej opisana.

Pozdrawiam,

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego prawdopodobnie konczy Ci sie sprzęgło ja tak mialem u siebie podczas przyśpieszania z pedalem w podlodze na wyzszych biegach 4,5 w okolicy wlasnie 3tys obrotow silnik dostawal obrotow a nie przyspieszal, z czasem bedzie to coraz częstsze, ja wymienilem nie czekając dlugo dla wlasnego bezpieczeństwa bo przy wyprzedzaniu mi sie zdazylo ze auto przestalo przyśpieszac a robilo cie ciasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jestem specjalistą w branży samochodowej więc może to śmieszne pytanie... ale czy to nie jest tak, że kończące się sprzegło może sprawiać problemy tylko w momencie używania go czyli np. przy zmianie biegów? Myślałem, że podczas stałej jazdy np. na 4 biegu i gdy daję gaz do dechy, to problem z obrotami i nierównomiernym przyspieszeniem leży raczej po stronie turbiny a nie sprzęgła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. tak jak pisał wyżej xDiselx może być taka sytuacja na drodze że trzeba szybko śmignąć i się schować, pedał w podłogę a tu nic i robi się nieciekawie, dlatego dla bezpieczeństwa lepiej wymienić sprzęgło, no i nie zapomnij o dwumasie. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego popoka moze napisze bardziej dokladnie, tarcza sprzęgła sie konczy, moze byc juz dosc wytarta i przy wcisnieciu w pedal w przedziale tych obrotow co opisywales jest przenoszony najwiekszy moment obrotowy silnika i tarcza nie daje rady go utrzymac i sie slizga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy wyżej pisali nie turbina a "slizgające" się sprzęgło.

Co do kosztów to jakie masz oznaczenie silnika ? Albo inaczej ilu biegową skrzynie biegów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio wymieniałem, to koszt samej wymiany u mnie akurat wynosil ok. 500 zł ale mozna znalezc taniej bo pytalem, a co do gratow popytaj kolegow sprzedajacych na forum maja dosc atrakcyjne ceny, łącznie w moim przypadku wymiana plus graty (kompletne sprzęglo + dwumas) 2 tyś bez paru zł, takze interes "delikatnie" kosztowny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 100% padniete sprzegło.

Dwumas moze sie okazac dobry.Moze wystarczy wymienic komplet czyli tarcze,docisk,lozysko około 450zł nowe.Wymiana drugie 500-600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! :) a teraz ostatnie pytanie: czy jeśli to sprzęgło nie ślizga mi jeszcze zawsze (ślizga tylko gdy pocisnę auto na 4 i 5 biegu, i to też nie zawsze) to przejadę tak jeszcze z 2000 km? Bo ostatnio strasznie jestem zapracowany, dopiero gdzieś za 2-3 tyg będę miał czas zostawić auto u mechanika, a z drugiej strony nie chcę by coś mi się rozsypało w aucie...

tak ps. czy ktoś może polecić dobrego (i nie najdroższego) mechanika w Krakowie?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko stwierdzić, jak już się ślizga to nie jest dobrze ale nie wyklucza tego że możesz przejechać 2000km. Co do ślizgania na 4 i 5 biegu to dlatego że na tych bigach jest b. duże obciążenie na tarczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...