Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pisk paska wielorowkowego


radioo11

Rekomendowane odpowiedzi

Ponadto paski Gates są po górze gładkie a np. Conti są porowate co może też mieć wpływ na to jak chodzi zanim się rozgrzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u siebie w AFN mam wszystkie paski gates od 24 tyś. km i nigdy nic nie zapiszczy nawet na sekundę, więc nie zwalajcie winy na paski, bo na pewno coś go już lekko przytrzymuje i dlatego pasek się lubi śliznąć i przypiszczy...

Musashi już wam napisał że jak wszystko jest ok w aucie to nawet byle jaki pasek nie ma prawa zapiszczeć a wy dalej swoje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musashi ma rację. U mnie też piszczało coś przy rozruchu. Dzisiaj pasek alternatora sobie zafundował kuracje odchudzającą i ma połowę szerokości, reszta rozsypała się dosłownie po całym silniku wkręcając się we wszystko. Muszę rozebrać przód i wszystko posprawdzać. Każde łożysko, napinacz, wisko itp.

Nie będzie mi tutaj TDI pokazywać humorków, o nie, nie ze mną te numery:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a napinacz mógł się skrzywić przez źle działające sprzęgiełko alternatora, więc je też pasuje sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić to sprzęgiełko? Napinacz można naprostować czy jak krzywy to bezwzględnie do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgiełko możesz sprawdzić próbując obracać bez ściągania paska cienkim śrubokrętem blaszkami które wentylują alternator (taki wentylator wewnątrz alternatora umieszczony w jego tyle, widać go między żeberkami patrząc na niego od góry). Jeśli możesz obracać łopatkami tego wentylatora tylko w jedną stronę to jest ok, jeśli nie możesz ruszać w ogóle lub w obie strony to sprzęgiełko jest do wymiany. Co do napinacza, jeśli jego koło pasowe jest pod kątem to napinacz jest tylko do wymiany bo jest wyrobiony w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem, że nie mam sprzęgiełka alternatora:grin: Bo to 1995r to jeszcze nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...