Skocz do zawartości
IGNOROWANY

lub inne V6 TDI => dogrzewacz silnika


Megster

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Chciałem zapytać, czy coś takiego istniało w A4kach z 3.0 tdi. Wiem, że coś takiego było np. w A6tkach i Touaregach. Działało na zasadzie małej elektrycznej "grzałki" w obwodzie wody. Dzięki temu taki tdi szybciutko się nagrzewa, jak na dworze jest chłodniej. U mnie trwa to dosyć długo (jak to w "normalnym" dieslu). W książce "sam naprawiam" trafiłem tylko na wzmiankę, ze w ogóle coś takiego może być, ale bez szczegółów.

Pzdr i z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez o tym myślałem, słyszałem że w Reno scenicu, w dieslu cos takiego jest zakładane na węża idącego do nagrzewnicy,..

trzebaby szukać, ile musisz przejechać jak jest np 3 stopnie, na dworze, do zagrzania do 90 stopni??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko takie nagrzewnice są u nas też stosowane w A4 tylko że minusem tego jest to że działają tylko do nagrzania wody do 50C i się wyłączają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głupoty znów totalne piszą chłopcy z B5...

A masz jakieś info na ten temat?

BTW dziś przy temperaturze otoczenia ok 6 stopni, po 2,5 km + chwili postoju płyn chłodniczy w Touaregu miał 70 stopni. Wynik, o którym mogę pomarzyć w swoim CCCO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie ustrojstwo masz na pewno razem z nagrzewnicą pod deską:

http://images37.fotosik.pl/266/01a453b1b9b2038c.jpg

Były gdzieś lepsze zdjęcia z opisem i bardziej szczegółowe gdzie widać grzałkę i wtyk..., natomiast warunkiem zadziałania jest:

- 5 stopni C i poniżej (poinformuje Cię o tym śnieżynka przy temp. na FIS),

- klimatronik w trybie AUTO bądź indywidualnym, ale nie może być aktywna funkcja ECO,

- wyłączenie dogrzewania następuje samoczynnie po osiągnięciu temp. silnika około 70 stopni C.

Tu jest temacik rozbudowany: http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/all-b6-elektryczna-nagrzewnica-99896/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie ustrojstwo masz na pewno razem z nagrzewnicą pod deską:

http://images37.fotosik.pl/266/01a453b1b9b2038c.jpg

Tylko to nie jest dogrzewacz płynu a elektryczna nagrzewnica powietrza , dodatkowa spirala co nagrzewa powietrze żeby szybciej rozmarzły szybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę, o takim czyms mówiłem, a nie o głupotach jak pisze kolega powyżej:

DUŻY PODGRZEWACZ PŁYNU GRZAŁKA 12V TDI , D4D , TD (2824889105) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

---------- Post dopisany at 08:16 ---------- Poprzedni post napisany at 08:13 ----------

GRZALKA PODGRZEWACZ PLYNU WODY XSARA 2 2.0 HDI II (2813543276) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

---------- Post dopisany at 08:22 ---------- Poprzedni post napisany at 08:16 ----------

Podgrzewacz płynu cieczy BMW e46 320d diesel 150KM (2755744722) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

---------- Post dopisany at 08:23 ---------- Poprzedni post napisany at 08:22 ----------

BORA GOLF 4 TDI 1.9 podgrzewacz wody płynu (2756955783) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

---------- Post dopisany at 08:24 ---------- Poprzedni post napisany at 08:23 ----------

VOLVO V70 S70 850 2.5 TDI PODGRZEWACZ WODY PŁYNU (2753014168) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

---------- Post dopisany at 08:25 ---------- Poprzedni post napisany at 08:24 ----------

mozna kupic ten gotowy, nowy, lub uzywke od innego auta i sobie układ na przekaźniku włączany ręcznie zrobić,

chyba sam sobie coś takiego zamontuję, myslałem że to bedzie droższe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głupoty znów totalne piszą chłopcy z B5...

w B5 jest podgrzewacz płynu chłodniczego, na króćcu wodnym z tyłu silnika znajdują się 3 świece, a wygląda to tak:

DSC02047.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktem jest ze u mnie po około 2km leci juz ciepłe powietrze.Swiece sa sprawne a najwazniejsze ze zasilanie tych swiec działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozmawiamy tu o tym jak działa to w 1.9, autor tematu jasno pyta jak to jest w V-kach i ich nagrzewaniem, linki które dałem daja szansę na zakup takiego prostego urzadzenia, z jednym wejściem i jednym wyjściem, poprostu na węża od nagrzewnicy, zrobic prosty układ, automatyczny bądź manualny i już,.

wydaje mi się że takie mała rzecz spokojnie pod podszybie by się zmieściła,

urządzenie od 1.9 pasowac nie bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Widać więc, że pewnie mam ten dodatkowy nagrzewacz przed nagrzewnicą, który podgrzewa wyłącznie powietrze idące do kabiny. Trochę szkoda, bo przydałoby się silnik szybciej podgrzać, żeby w zimie tak długo nie cierpiał. Co najwyżej jak pisze kudalty66 pozostaje dorobienie takiego patentu we własnym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Widać więc, że pewnie mam ten dodatkowy nagrzewacz przed nagrzewnicą, który podgrzewa wyłącznie powietrze idące do kabiny. Trochę szkoda, bo przydałoby się silnik szybciej podgrzać, żeby w zimie tak długo nie cierpiał. Co najwyżej jak pisze kudalty66 pozostaje dorobienie takiego patentu we własnym zakresie.

wydaje mi się że takie coś sobie sprawię, w B5 pod podszybiem przy węzach do nagrzewnicy, sporo miejsca na to by było,.

widzę na allegro że od citroena są za grosze, muszę pobliskie szroty odwiedzić, i sklep elektroniczny,.

jedynie to bym to montował z włacznikiem manualnym,i jakaś mała dioda informacyjna, bo przy rozruchu i tak mamy już 6 świec do grzania, jak się dołoży jeszcze ze 3 to moze akumlator tego nie wytrzymać,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...