Skocz do zawartości
IGNOROWANY

czujnik pedału przyspieszenia


wojthass

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie !!!

Dzisiaj zawiodła mnie pierwszy raz moja czarnula... Po 2 mięsiacach i 3 tyś kilometrów..

Jechałem w korku, i nagle przy ruszaniu d*pa, obroty do 1200 tylko i zapaił sie ESP. Gasze, zapalam i to samo. Odpiąłem klemy, poczekałem, odpalam i to samo. Kawałek się kulałem to zaczęły świece żarowe mrugać no i ESP cały czas to zgasiłem i czekałem na lawetę. Po dobrej godzince odpalam i auto odżyło.

Zajechałem do mechanika pod kompa i pokazało błąd( nie mam numeru) - czujnika położenia pedału przyśpieszenia- niewiarygodna wartość.

W drodze powrotnej zapaliło się esp i abs, po zgaszeniu zgasło i nie ma.

Myśle ze ma to związek z tym ze dwa razy zdarzyło mi sie ze zadziałał abs kiedy nie powinien w ogole sie wlączyć i auto nie hamowało.

Dodatkowo u mechanika pokazało dwa błedy:

526 Przełącznik świateł hamowania

1826 Czujnik kąta skrętu -G85- zasilanie nap. zacisku 30

Czy takie cuś załatwi sprawe, i będzie pasować?

AUDI A4 B6 1.9 TDI PEDAŁ GAZU 8E1 721 523 B (2750775618) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8E0 907 637 A Może to to byc jeszcze tak to się nazywa Czujnik, przyspieszenia wzdłużnego / poprzecznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znowu mi sie to zdazylo, ruszam i nic obroty do 1200, jakos, podbijajac biegi do 4 dokulalem sie do domu, znowu sie to stalo po umyciu samochodu, wiec chyba nie przypadek, dodam ze podszybie mam delikatnie pękniete od strony kierownicy w rogu, może gdzieś woda wlatuje do jakiegoś czujnika... Usunalem blad vagiem, odpalam i to samo, postał teraz 2h i jest dobrze.. Co myślicie?

---------- Post dopisany 29-11-2012 at 20:44 ---------- Poprzedni post napisany 28-11-2012 at 19:52 ----------

3 raz myłem auto i odrazu po tym znowu to samo, wiec na bank woda zakłuca prace mojej niuni na ok 2h , tylko którędy i jak, jak macie jakieś pomysły to napiszcie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ten spływ jest ? Jutro sciagam wycieraczki i zdejmuje podszybie, troche syfu widzialem po stronie komputera to moglo by byc tam coś...

---------- Post dopisany at 18:55 ---------- Poprzedni post napisany at 00:21 ----------

Hmm wiecie nie widze tych kanałów odplywowych, sa dwa po prawej i po lewej? Obudowe od ecu mam peknieta i to pewnie stanowi problem..

Jak wyjme i rozepne ECU to bede miał pozniej jakies problemy z odplaleniem albo błedy na kompie ?

---------- Post dopisany 02-12-2012 at 16:39 ---------- Poprzedni post napisany 30-11-2012 at 18:55 ----------

Zrobione, obudowa od komputera byla pęknieta i tamtedy dostawała się woda. Odpływ wody pod akumulatorem czysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...