Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana uszczelki głowicy- co jeszcze zrobić?


Pawełek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Muszę wymienić uszczelkę pod głowicą i zrobić planowanie bo leci mi olej z prawej strony jak się patrzy w głąb kolektora ssącego, moje pytanie co mogę jeszcze zrobić niewielkim kosztem przy okazji tego remontu? Mam 315 tysięcy przebiegu, dobrze odpala zimny i ciepły, troszkę słychać klekotanie zaworów, głównie na zimnym silniku- można wymienić tylko kilka czy koniecznie zmienia się wszystkie? Co warto jeszcze sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Muszę wymienić uszczelkę pod głowicą i zrobić planowanie bo leci mi olej z prawej strony jak się patrzy w głąb kolektora ssącego, moje pytanie co mogę jeszcze zrobić niewielkim kosztem przy okazji tego remontu? Mam 315 tysięcy przebiegu, dobrze odpala zimny i ciepły, troszkę słychać klekotanie zaworów, głównie na zimnym silniku- można wymienić tylko kilka czy koniecznie zmienia się wszystkie? Co warto jeszcze sprawdzić?

jeśli już masz zwaloną głowicę to odżałuj troszkę więcej grosza i zrób raz a porządnie i spokój silnik widzę po profilu 1.6 nie powinno być tragedii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie chce tak zrobić, dlatego chciałbym wiedzieć co wymienić żeby poprawić kondycję i przedłużyć żywotność mojego silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma takich kosztów remontu głowicy jak w 1.8 :wink: W 1.8 jest 20 zaworowe i części znacznie więcej kosztują niż do 1.6. Jak już robisz remont to oddaj głowicę do specjalistycznego zakładu, niech zrobią uszczelnienia, prowadnice zaworów i planowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...