Skocz do zawartości
IGNOROWANY

świecąca kontrolka AIRBAG po wymianie foteli


pezex

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy bardziej nie zakręcę, ale kiedyś w b7 miałem problem z kontrolką air baga i okazało się że problem tkwił w uszkodzonym czujniku tzw. czujnik zajęcia miejsca pasażera, jest to taka mata w siedzisku pasażera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz z tyłu czy masz takie żółte gniazdo do podpięcia, pod małymi boczkami tylniej kanapy. To jest właśnie też do czujnika trzeciego pasa w aucie.

Możesz tą opcję wyłączyć VAGIEM w sekcji AIRBAG.

tylko przy poprzednich fotelach nie miałem żadnego błędu.

mosqitt jak to sprawdzić? na vag'u wyświetlało Ci błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie miałem bo tylnia kanapa była właśnie podpięta.

Nowa kanapa nie miała tej opcji i dlatego wywalało u mnie błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko przednie fotele wymieniałem. kanapa została.

kurcze niewiem jak się z tym błędem uporać czyściłęm styki bo tak gdzieś wyczytałem ale za bardzo to nic nie dało. po skasowaniu błędu (jak psiałem wyżej) na jakieś 5minut nie wyskoczył, a później z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no widzisz, to u Ciebie tylko przód.

No to to co było pisane wcześniej, musisz dokładnie sprawdzić.

Tym bardziej, że Ci już VAG pokazał wcześniej błąd jednej poduchy. Coś tam jes nie halo. Może sama żółta wtyczka albo gniazdo jest uwalone i nie styka. Albo sama poducha w fotelu jest wypierdzielona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć czy jest wypierdzielona bo nie widzę jakichś oznak,a poprzedni właściciel mówił, że wyciągnął je z auta z powodu wymiany na skórę. Rok przeleżały w garażu i trafił do mnie.

Może żółta wtyczka ale raczej ta od fotela bo ta z instalacji samochodu współpracowała z poprzednim fotelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wiesz gdzie masz szukać ;-)

Więcej cierpliwości i dokładniej ;-P

---------- Post dopisany at 13:25 ---------- Poprzedni post napisany at 12:50 ----------

No to wiesz gdzie masz szukać ;-)

Więcej cierpliwości i dokładniej ;-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mosqitt jak to sprawdzić? na vag'u wyświetlało Ci błąd?

Nie pamiętam dokładnie ale poszukałem w necie i błąd powinien wyglądać tak:

01579 - Signal for Seat Occupied Sensor; Front Passenger Side (G128)

Nie zauważyłem wcześniej że wkleiłeś już błędy z vaga, u Ciebie nic takiego nie występuję więc to ślepy zaułek. Pytanie czy tam gdzie idzie żółta wtyczka od poduchy po przekręceniu zapłonu pojawia się jakieś napięcie, może warto byłoby sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że tam od strony samochodu powinno być ok biorąc pod uwagę to, że przy poprzednim fotelu nic nie świeciło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zakładając że z poduszką jest wszystko ok, trzeba by się bliżej przyjrzeć tej żółtej wtyczce, zwłaszcza że jak wspomniałeś po ingerencji drucikiem na chwilę pomogło. Spróbuj bardzo dokładnie przeczyścić styki we wtyczce i gnieździe, może użyć dodatkowo jakiegoś preparatu do czyszczenia styków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no popsikałem złączke WD-40. Po czym usunałem błąd ale się pojawił jak już opisywałem wcześniej. Ale przyszedłem do garażu wczoraj (czyli po kilku dniach jak popsikałem WD) i usunałem błąd i się nie pojawił z powrotem. Także myślę sobie że chyba WD40 odparowało i usunęło zanieczyszczenia i teraz gra. :) wreszcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wnioskując to można powiedzieć, że po wyjeździe z salonu nie jestem pewien. Błąd mi teraz nie wyskakuje i wszystko jest podłączone więc jak najbardziej uważam, że jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej a4 było tak samo ze wyświetlało błąd z zapalnikiem to pod siedzeniem pasażera mój majster coś w tych kostkach robił i potem oczywiście kasowanie błędów. mówił ze w grupie vag to częsty przypadek z tymi kontrolkami od poduszek, że nawet po zmianie ustawienia fotela może coś się zacząć świecić ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wystarczyło wyczyścić styki. i cały czas czyściłem w podłodze kostki ale to nie pomagało, a ostatnio natchnąłem się, że pod samym fotelem jest druga kostka i to w tej drugiej były styki zaśniedziałe. Poruszałem trochę i popsikałem WD40 i pomogło Oczywiście na końcu kasacja VAGiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i powinien być już spokój ja miałem to jakieś 2 miesiące temu i do tej pory jest Ok. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wypięciu kostki żółtej od airbag pod siedzeniem,  kasujemy błąd w VCDS i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...