Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Praca Strażak


cacek89

Rekomendowane odpowiedzi

Wojsko trzeba albo mieć zaliczone albo do wku iść że się jest zdolnym ale wiadomo że już zasadniczej nie ma. Jeszcze są takie punkty preferencyjne jak Bycie członkiem osp, kursy medyczne. Jak byłem na naborze 4 lata temu to zainteresowanie było trochę mniejsze niż teraz (36 na 1 miejsce) a ostatnio jak był nabór to chętnych na jedno miejsce było około 60. Co do tego że sam te kursy byś sobie opłacił to ciężko to widzę bo poszczególne komendy maja obowiązek przyjmowania z UP właśnie ze względu na oszczędności. Co do tego czy sam to powiem tylko tyle że tam gdzie miałem bliżej miejscowości i jakiś tam znajomych czyli kogoś z podziału bojowego którzy w żaden sposób nie mogli mi pomóc, chyba że akurat na naborze trzymał stoper to się nie dostałem więc musiałem sobie załatwić meldunek w innym mieście co za tym idzie województwie i tam się dostałem. Dużo latania i załatwiania, ale najważniejsze jest to aby zrobić jak największe wrażenie na naborze czyli testach fizycznych. A teraz jak obserwowałem nabór to jeszcze była jazda samochodem ciężarowym bo Kat C to teraz minimum, i wejście po drabinie hakowej na 2 piętro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testow fizycznych sie najmniej boje z tego wszystkiego

lęku wysokosci tez nie mam, jak bylem mlodszy dorabialem sobie w wakacje z jednym takim dekarzem i ganialem po dachach- nic mi sie nie dzialo :grin:

prawko C jest C+E w drodze

dzwonie zaraz do kadr Komendy Wojewodzkiej i sie dowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kobitka z kadr powiedziala ze zgloszenia przyjmowac beda od nowego roku i z koncem stycznia ruszy wyscig szczurow (wolne miejsca 2, ostatnio chetnych bylo 80) testy sprawnosciowe i inne dodatkowe kwalifikacje, jak prawko kursy ratownicze i takie tam wyłonią a własciwie to komendant wyłoni dwie osoby ktore zostaną wysłane na to 3 miesieczne szkolenie

i tak to z grubsza wyglada

trzeba se szukac roboty do tego czasu a sprobowac nie zaszkodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj panowie też bym chciał do straży się dostać ale to nie jest lekko. Jak ktoś wyżej napisał trzeba mieć znajomości :thumbdown: bez tego musisz mieć na prawdę sporo szczęści :whistling:

sam mam C , C+E, kwalifikacje, dodatkowo kursy nurkowania P1. Każda PSP ma inne wymagania, jedni chcą ratownika medycznego to studiach inni kierowcy i nurka. Od czego to zależy nie mam pojęcia. Dużo rzeczy jest punktowanych, tu trochę napisane jest :

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej we Wrześni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...