Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ASO czy inny blacharz lakiernik z OC sprawcy


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Miałem mały incydent i nie wiem gdzie oddać auto do naprawy. W ramach ubezpieczenia chciałbym dodatkowo naprawić delikatne wgniecenie nie dotyczące przedmiotowego zdarzenia.

i teraz pytanie... jak byście wybrali... ASO i brak jakiegokolwiek dogadania się czy innego lakiernika -podobno dobrego- z którym mogę się dogadać.

Aso chce by najpierw TU zrobiło wycenę, a potem wstawiam auto do ASO i oni robią kosztorys i wysyłają do TU i albo się zgodzą albo nie, natomiast lakiernik chce aby likwidator robił oględziny odrazu u niego, aby nic nie pominąć już na samym początku. Lakiernik daje od razu samochód zastępczy, a ASO dopiero po akceptacji przez Towarzystwo Ubezpieczeń. No i trochę się boję, że lakiernik nie wstawi mi oryginalnych części.

Chociaż jaka jest różnica pomiędzy orginalnym błotnikiem i maską, a nieorginalnymi??

ASO to Autosar w Toruniu.

TU to HDI Asekuracja.

Już sam nie wiem jak lepiej, poradźcie...

Właśnie przeglądałem allegro i znalazłem zewnętrzne części, które potrzebuję w moim kolorze i w idealnym stanie i zacząłem się zastanawiać czy kosztorysowo nie załatwić sprawy - jak myślicie?? zawsze by to były oryginały malowane w fabryce - tylko czy napewno będzie ten sam odcień (auto z tego samego roku)

Dzięki za każdą opinię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jak masz możliwość wymiany części w kolorze to ja bym wymienił a nie malował ale sprawdź jaką wycenę dostaniesz i wtedy będziesz miał cały obraz sprawy czy naprawisz za to co TU Tobie zaoferuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z odcieniem to różnie może być. Jak dobrze zapłacą ze zostanie coś dla ciebie to bierz części w kolorze. Jak nie to tylko aso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już poszedłem w części w kolorze, ale mało dali, więc czekam na odp. na odwołanie potem pewnie wezwanie do zapłaty i może sąd.

Ech Ci nasi ubezpieczyciele :facepalm: dają grosze, a potem kupujemy autka pozlepiane z zamienników -myślisz, że pojeździsz, a tu Ci gnije po roku -dlatego kupiłem orygimalne używki w kolorze -zobaczymy czy podejdą odcieniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj do ASO a będziesz miał zrobione jak trzeba i na ori częściach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki ten temat jest już leciwy z deka, już oddałem do zwykłego blacharza ale kupuję tylko ori używki, więc auto po zrobieniu będzie jak przed kolizją. Mam nadzieją, że odcieniem blach podpasuję. poza tym kupiłem dwie takie same lampy i nie będzie wyglądało jak pól du...y zza krzaka, że jedna nówka, a druga przelatana, bo tak by było w aso. Poza tym teraz będę miał przód sline ze spryskami na pokładzie no i ori bixy. Aso, a tym bardziej TU by mi nie pozwoliło dopłacić do ori sline, a nawet jeśli to bym pewnie zbankrutował na kratki i pierdołki związane ze spryskami, a tak kupiłem w dobrej cenie komplet. Podejżewam, że ori zwykły w aso jest droższy...

reasumując już wybrałem sposób naprawy - dzięki za wszystkie wypowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj do ASO a będziesz miał zrobione jak trzeba i na ori częściach.

Tylko trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, które ASO robi blacharkę i lakier, a które zleca robotę Panu Heniowi :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...