Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Gwizdy przy szybie od strony kierowcy


dud

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki problem. Gdy jadę powyżej 90 km/h zaczyna coś gwizdać przy szybie od strony kierowcy. nie wiem dokładnie skąd pochodzi ten pisk ale dzieje sie to zawsze po wyżej 90. Wiecie może co to jest?. uszczelki w drzwiach raczej w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja posmarowałem uszczelkę wazeliną żeby nie skrzypiało, a co do szumu to powinno pomóc regulowanie drzwi. Przy zawiasach są jakieś pokrętła, którymi mi kręcił mechanik. Regulował mi ramą szyby w drzwiach. Ale mi to nic nie pomogło. Tylko teraz mam problem, bo gość za mocno nagioł mi ramę i teraz drzwi przy otwieraniu spreżynują. :wallbash::thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyreguluj drzwi ( podnies je troche ) .... albo najpiej daj komus ... i daj na flache to ci zrobi jakis pan edek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh też tak zawsze robie .. zawsze włoże gdzieś te swoje paluchy a jak zapsuje całkiem to dopiero jadę do pana edzia :gwizdanie: oczywiscie mówiąc że tak kupiłem :polew: ale to się żadko zdarza .... spróbuje dziś popołudniu bo ja to mam tak drzwi opadnięte że nakładke na próg rysują :shocked: ale tak już kupiłem :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jednak nie pokręcę, nie mam takiego klucza :P , ale załatwie i tak pokręce, widze że regulacja jest dość banalna.

Odezwe sie jak już to zrobie, ciekawe czy to załatwi problem :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh u mnie to przyczyna była inna były luzy na sworzniu górnego zawiasu (drzwi chodziły góra dół) należało podnieść drzwi dokręcić małą śrubkę i jest luks :wink4:

Witam.

Możesz wyjaśnić o którą śrubkę chodzi??

Jak podnieść drzwi do góry?? Ramę okna umiem wyregulować ale za cholerę nie wiem jak podnieść drzwi. :wallbash:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiście dziś zrobie ci fotke tylko to da rezultat jeżeli masz luz na sworzniu tzn jak złapiesz drzwi za koniec który odchodzi od auta i możesz je ruszać góra dół słyszałem też że sworzeń poprostu może sie wybić ..... fote wrzuce po pracy ... ok 16

ale ogólnie to dość łatwe jak masz górny zawias to w niego wchodzi sworzeń i jak złapiesz drzwi od spodu i je uniesiesz to zobaczysz że tam jest luz to wtedy ... (ja tak mam) jest tam taka mała śrubka na kluczyk chyba 6 i wkręcasz ją na uniesionych drzwiach żeby zniwelować luz (mocno dokręć) jeżeli niema luzu to tą samą metodą możesz wysłuchać czy niema luzu na dolnym zawiasie jeżeli jest to tam pozostaje chyba tylko wymiana ale tu poszukaj gdzieś niedawno czytałem o dolnym

jeżeli niema luzu no to nieweim więcej ci nie pomoge chyba że napiszesz z czym masz problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam taki objaw, że jak ruszam drzwiami to chodzą mi lekko góra dół. Gdy otworzę drzwi to minimalnie mi opadają w dół. Regulowałem już ramę drzwi ale nadal mam szumy powietrza przy szybszej jeździe.

Ogólnie chodzi mi o to żeby wyeliminować szumy powietrza (przy prędkości od 100 w górę robi sie naprawdęgłośno)

Z góry dziękuję za fotkę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to wygląda na orginał bo mam tą śrubke z obu stron kierowca i pasażer tak że niewiem ... sprawdź czy jest gwint i może dopasuj śrubkę .... a wogóle widać luz na tym swożniu jak ruszasz drzwiami ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie na tym nie ma gwintu i to jest we wszystkich drzwiach takie cuś, a co do luzu to jest i to nawet spory, jak ruszam drzwiami to chodzą góra-duł, postaram sie coś wymodzic z tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde ale mi zabijasz gwoździa .... wydaje mi sie że to jest orginał ... fakt mam ten samochód od niedawna ale..... obejrze wszystko dokładnie jutro i resztę drzwi też .. może nawet wykręce tą śrubke całkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie chyba zamiast tej śróbki jest coś innego,,, a może to tylko zaślepka jakaś, nie ma sześciokątu na śrubkę tylko to jest okrągłe cale, oby to zaślepka była.

To coś okrągłe to zaślepka założona na śrubkę :>. Wystarczy ją zdjąć i można kręcić. Mam nadzieję że u mnie to pomoże.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...