Skocz do zawartości
IGNOROWANY

temperatura w ogóle nie rośnie


jakobsenA4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Rano podczas jazdy do pracy temperatura silnika w ogóle nie rośnie, wskazówka nawet nie drgnie. Z nagrzewnicy leci zimne powietrze dopiero po przejechaniu kilku kilometrów i ponownym uruchomieniu silnika wskazówka gwałtownie rośnie do 90 stopni. I do kabiny leci ciepłe powietrze. od tej pory jest wszystko ok. I tak co dziennie. Nadmienie ze wczoraj wymieniłem płyn chłodniczy bo myslałem ze to powód. Termostat wymieniłem ok pół roku temu. Ktoś wie o co cho?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrzyłeś układ po zalaniu nowego płynu? Przez nagrzewnicę zawsze przepływa woda pytanie tylko czy klimatronik pozwala przesunąc klapę by ciepłe powietrze leciało do środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrzyłem. Czyli może to być czujnik? Dodam że po odpowietrzeniu trzymał równo 90. Ale dolny wąż gumow był cały czas zimny. Nawet po przejechaniu 15 km.

---------- Post dopisany at 18:13 ---------- Poprzedni post napisany at 14:19 ----------

Gdzie ten czujnik się znajduje? jak go sprawdzić?

---------- Post dopisany at 19:36 ---------- Poprzedni post napisany at 18:13 ----------

sprawdziłem klimatronik na kanale 51 -temperatura 90 stopni.

Dziś zauważyłem ze jak samochód stoi w garażu to jest wszystko w porządku, jeśli na zewnątrz na mrozie -10 to jest problem. Nie wiem czy mam się czym martwić ale nie pokoi mnie to bardzo.

---------- Post dopisany 06-12-2012 at 07:16 ---------- Poprzedni post napisany 05-12-2012 at 19:36 ----------

Nikt mi nie pomoże?

---------- Post dopisany at 07:16 ---------- Poprzedni post napisany at 07:16 ----------

Nikt mi nie pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie masz uszkodzony czujnik tempereatury zewnętrznej tak jak napisales gdy jest cieplo(w garażu) jest OK ale natomiast jak wyjdziedziesz nie. Jeżli Ci nie trzyma temperatury to albo czujnik temp. zewnętrznej uszkodzony i daje zły sygnał sprawdzałeś go ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temp zewnętrznej jest zamontowany najprawdopodobniej na belce przed chłodnicą lub w jej obrębie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wiemy ze czujnik temp jest ok.

"Ale dolny wąż gumow był cały czas zimny. Nawet po przejechaniu 15 km"

Nie pokoi mnie ze ten gumowy wąż co opisałes jest całczas zimny tak jakby obiegu nie było ogrzanej wody.......

NIc nie grzebałeś ?? Z dnia na dzień Ci sie tak stało ?? Czy u jakich mechaników było autko ?

Może ktoś mial taką sytuację z chlopaków ? Halo nie spijcie pomóżcie koledze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, pomóżcie:-) nic nie grzebalem i nie byłem u żadnych mechaników. Lubię sam wszysjm zrobić;-) zaczęło się to kiedy zaczęły się większe mrozy. Pomyślałem że to płyn zamarza bo wymieniałem termostat jakieś pół roku temu i zamiast kupic nowy płyn to wlałem stary i dolalem wody... Głupek... Więc wymieniłem płyn kilka dni temu no ale wciąż to samo. Dzisiaj było ok bo rano było tylko -3. Kurde ten wąż mnie martwi. Czemu termostat nie chce puścić na duży obieg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...