Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B8 AIR BAG świeci sie po odpaleniu na mrozie dłuzej niż normalnie


akita

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Miał ktoś taki przypadek aby Air Bag w B8 świecił się dłużej niż normalnie na mrozie np jak auto długo stoi np po nocy. Zauważyłem tą przypadłość po spadkach temperatur. Jak było w miarę ciepło gasła kontrolka po odpaleniu auta teraz np po nocy nie gaśnie i trzeba odczekać np "minutę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć , odpala normalnie . Np dzisiaj temp -4 po nocy przejechałem około 4km aż zgasła kontrolka Air baga. Tak się zastanawiam od czego to zależy bo im mniejsza temp tym dłużej się świeci przy plusowych temp np +5st gaśnie po odpaleniu.

---------- Post dopisany at 14:40 ---------- Poprzedni post napisany at 14:39 ----------

Może być to np zależne od słabego aku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bym musiał pojechać aby odłączyć po kompa do kogoś bo kabelka jeszcze nie mam, ale z drugiej strony jak by załapał błąd to by kontrolka świeciła się cały czas zgadza się? No i kwestia tego czemu to zależne od temperatury otoczenia.

---------- Post dopisany 08-12-2012 at 15:29 ---------- Poprzedni post napisany 06-12-2012 at 15:33 ----------

Miał ktoś jeszcze taki przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic takiego u siebie nie zauważyłem jedyne co to wczoraj jak było -17 to zauważyłem, że po odpaleniu auta MMI jak włączę PDC i później jak ruszę to trochę wolniej przełączy na media ale to tylko na początku zanim się auto zagrzeje a tak po za tym to wszystko ok żadnych innych objawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a koledzy może wiecie gdzie można w dobrej cenie kupić kabelek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwny przypadek gdyż przy spadku sprawności akumulatora zazwyczaj pierwsza sygnalizuje o tym dłużej świecąca lub zapalająca się nawet w czasie jazdy kontrolka ABS'u jako najbardziej czułego na spadki napięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem również że jeżeli świeci się air bag to znika kontrolka nie zapiętych pasów, jeżeli kontrolka air baga gaśnie to świeci się kontrolka nie zapiętych pasów oczywiście jak są nie zapięte. Taka dziwna zależność.

---------- Post dopisany at 23:07 ---------- Poprzedni post napisany at 22:58 ----------

używa ktoś tego kabla ? nie ma z nim problemu z łączeniem? No i czy może ktoś ma spolszczenie progamiku aby wszystko lepiej rozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...