Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Płukanie układu chłodzenia


alf

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym przepłukać jakimś preparatem układ chłodzenia przed wlaniem nowego płynu. Auto już leciwe, czy nie narobię marasu ? Napewno są osady i nie wiadomo co. Może czymś takim WURTH Płyn do mycia płukania chłodnic 250 ml (2816915560) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyś sobie tym preparatem nie wypłukał za bardzo i nie rozszczelnił tego i owego skoro auto jak sam zauważyłeś już leciwe. Wszelkie preparaty są produkowane na bazie kwasku cytrynowego który skutecznie rozpuszcza osady wapienne wytrącone z wody lub (co nie powinno mieć miejsca) z płynów chłodniczych.Ale nigdy nie wiadomo co wlewali poprzedni użytkownicy auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płukałem kiedyś, nie takim ale podobnym środkiem meganke i powiem że za dużo syfu nie wyleciało, więc nie wiem czy opłaca się robić taki zabieg. Taki osad z leciwego auta to chyba ciężko będzie czymkolwiek wypłukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kiedyś płukałem nagrzewnicę cztery auta wstecz roztworem z kwasku cytrynowego i po kilkukrotnym płukaniu nagrzewnica odżyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemów z układem nie mam . Chcę zalać nowy płyn g 12 ++ i pomyślałem, że może warto czymś przeczyścić. Przepłuczę czystą wodą i będzie bez strachu. Najlepiej częściej wymieniać płyn, zanim zrobisię syf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma się czego obawiać, płukaj, nic się nie stanie a możesz tylko zyskać, ja próbowałem takie specyfiki, ale nie w swoim aucie tylko w pracy, za każdym razem, było tylko lepiej i nic złego się nie działo WURTH to dobra firma i taka płukanka jest bezpieczna dla układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że Wurth to dobra firma, mają dobrą chemie. Ciekaw jestem jake doświadczenia mają inni z płukaniem układu. Nie ma to jak rada kogoś, kto już coś takego robił. Niedawno lałem dodatek do oleju, żeby usunąć syf z silnika, i jest ok. Wycieków nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że Wurth to dobra firma, mają dobrą chemie. Ciekaw jestem jake doświadczenia mają inni z płukaniem układu. Nie ma to jak rada kogoś, kto już coś takego robił. Niedawno lałem dodatek do oleju, żeby usunąć syf z silnika, i jest ok. Wycieków nie ma.

ja tak jak pisałem stosowałem ale renault w audi nie mam takiej potrzeby, i wszystko był ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mordę jeża, mechanik dzisiaj mi oznajmił, że do mojego auta G12++ nie bardzo pasuje. Według niego G11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płukanie odradził mi mechanik, nawet stwierdził że do mojego auta G11 ma być a nie G12++. Czekam aż ktoś to zweryfikuje na forum, ale nie typu wydaje mi się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...