Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AEB brak wolnych obrotów, zawieszanie się obrotów/przepustnicy


tzc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Jak w temacie tzn mam problem z wolnymi obrotami nie zawsze są one równie a częsciej falują oscyluja między 700 a 1200 albo prawie stoja na 800 ale czuje na aucie, że nie pracuje równo i jeszcze do tego jak przycisne tak do około 5tys obrotów zawieszą mi się żeby zeszły muszę lekko tyknąć pedał gazu i wracają do normy.

Podłączałem pod kompa jakiś tydzień temu to pkazał przepływkę zbyt wysokie napięcie po skasowaniu nie wócił jutro podłącze i sprawdzę jeszcze raz ale piszę już na przód może ktoś miał podobną zagadkę.

PS. przepustnica czysta- adaptacja przechodzi

- świece mają około 1,5 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz szczelnosc dolotu

---------- Post dopisany at 22:19 ---------- Poprzedni post napisany at 22:19 ----------

i zloguj przepływkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolot między turbo a przepustnicą sprawdziłem jest szczelny zaobserwowałem dzisiaj jeszcze jak chodzi na wolnych to co jakieś 20sekund bujnie obrotami tzn chodzi mniej wiecej na 800 i bujnie go do 500 i tak co mniej więcej te 20s błąd to przepływka zbyt duże napięcie po skasowaniu znowu nie było nie wiem w jakiej okoliczności go wywala

20121208835.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

003 log chyba od przepływki wrzuciłem pod ostatnim postem

---------- Post dopisany at 23:24 ---------- Poprzedni post napisany at 23:22 ----------

zapomniałem dodać po wypięciu przepływki jest lipa cięzko nawet mu jest wejść na obroty

---------- Post dopisany at 23:30 ---------- Poprzedni post napisany at 23:24 ----------

sorrki nie sprawdzałem jeszcze audi pod względem logow jak ta fotka nic nie daje daj mi wskazówkę co i jak do pójdę z kompem do garażu i zaraz wrzuce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może najpierw coś np. tu http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/prosba-pomoc-logami-230531/ poczytaj, to coś niecoś Ci wyjaśni, co i jak sprawdzić coby nie mielić od nowa tego co było wiele razy na forum.

Jak Masz jakiś błąd to podawaj jego konkretny numer a nie ogólny opis, to będzie można konkretniej pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za lekturę o logach jedno pytanko jakie logi najlepiej zrobić, żeby można było coś rozkminić.

Nie jeździłem ostatnio dosyć agresywnie ale dzisiaj zauważyłem jeszcze do tego jeden problem przy ruszaniu i ped.max w podłodze ładnie ciągnie i nagle przy około 4-5tys obr traci nagle moc ale nie to traci lekko traci i nie chce jechać jakby był przestawiony zapłon w starych autach i przez chwilę nie chcę dalej jechać muszę delikatnie tylko przyśpieszać żeby zaczął normalnie jechać. Jutro postaram się wrzucić logi dajcie tylko info jakie numery logów sprawdzić

---------- Post dopisany 17-02-2013 at 15:39 ---------- Poprzedni post napisany 10-12-2012 at 00:26 ----------

a więc sytuacja wygląda następująco auto dalej mie pracuje jak powinno występował błąd z przepływomierzem za wysokie napięcie więc ok wymieniłem jakoś tydzień temu na ori wciąż wolne obroty nie są równe wiec dla pewności wymieniłem świece j to samo może delikatnie pomogło wczoraj podkładałem z drugiego aeb przepustnice, wszystkie cewki i sondę i bez zmian problem jest taki że na wolnych obrotach nierówno pracuje czuć na aucie jak nie równo pracuje oscyluje od około 750-900 a jak nie oscyluje to jak wyżej pisałem to czuć na jak się siedzi że nie równo chodzi i przy wydechu słychać jak chodzi i nagle pyr pyr jakby jakaś świece była uszkodzona przy jezdzie i dość ostrej jezdzie przy około 3,5 tys i dalej zaczyna szarpać acha w wciąż mam błąd przepływomierza zauważyłem że wyskakuje jak szarpie np. przy wyprzedzaniu. Macie jakieś pomysły ? Mam zrobione logi tylko nie moge wrzycić muszę zmienić format

Zapomniałem dodać po zmianie przepływki obroty się już nie zawieszają tylko to szarpanie i wolne

---------- Post dopisany 18-02-2013 at 10:21 ---------- Poprzedni post napisany 17-02-2013 at 15:39 ----------

poniżej linki do logów

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

---------- Post dopisany at 10:23 ---------- Poprzedni post napisany at 10:21 ----------

jak te logi nic za bardzo nie mówią to dajcie info zloguje na innych kanałach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...