Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1.9 TDI AJM] Castrol edge + temperatura oleju


Gość Murzyn

Rekomendowane odpowiedzi

Mużynku - lej olej z normą VW 505.01 a jakiej marki to już twoja sprawa. Norma ta jest tak specyficzna, że naprawdę różnicy między markami oleju sie nie poczuje. Wszystkie parametry tych olejów są niemal idenyczne a różnice są pomijalne. A jak masz obawy co do skuteczności oleju to powiem że zjeżdżony po 10tkm ma gorsze parametry niż najtańszy z normą 505.01. Wiec już lepiej tańszy lać ale zmieniać wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lej olej z normą VW 505.01
oczywiscie, ale ta norme spelnia cala masa olejow (pol syntetyki tez, a nigdy bym tego nie zalal do TDI) :) Niunia nie ma lekkiego zycia, wiec i materialy eksploatacyjne ma miec najwyzszej jakosci...za chwile zalewam tego edge i zobaczymy czy jest jakakolwiek odczuwalna/slyszalna roznica w porownaniu do castrola GTD. przegonie tez autostradka i zobacze jak temperaturka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norma ta jest tak specyficzna, że naprawdę różnicy między markami oleju sie nie poczuje

no nie wiem..

różne opinie są. Mozna ich słuchać lub nie...

Ja widziałem kiedyś badania oleju (po wymianie) i jednak są różnice. Badania robili sami uzytkownicy, nie zadne firmy czy gazety.

Badano na przyklad ilosc roznych metali w probkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, również się zastanawiałem nad tym olejem. Ma on specyfikacje vw 504, 507 tj. do silników objętych programem longlife, ma te same właściwości co castrol long life II więc jezeli twój samochód łapał sie do longlife to lej go śmiało jak nie to jak wcześniej 505.1 lub 505 - informacja z aso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sylvos, chyba coś Ci się pomyliło

wyrażnie mówimy o 5W40, nie wiem dlaczego wspominasz olej 5W30 ;)

5W30, norma 504/507

http://www.castrol.com/castrol/productdetailmin.do?categoryId=9004868&contentId=7008962

5W40, norma 505.01

http://www.castrol.com/castrol/productdetailmin.do?categoryId=9004873&contentId=7009125

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak...moje 1 spostrzezenia(50km z butem w podlodze - autostrada A4, ruch o tej godzinie bardzo maly): castrol edge 5W40

-autko jest wyraznie cichsze zarowno na zewnatrz jak i (podczas przyspieszania) w srodku...turbince sie jeszcze nie przysluchalem

-wlasciwosci termiczne (a o to glownie mi chodzilo) zdecydowanie lepsze niz castrol GTD

autko nie przekroczylo temp oleju ok 105-107C, w porownaniu do wczesniejszych 120C poprawa mega na +

-dynamika raczej bez zmian

-spalanie na tej trasie wg kompa 8.8 (poprzednio 8.4-8.6) ale mozna to zwalic na rozne warunki...nigdy nie przejedzie sie identycznie trasy

-vmax...210 :cry: wczesniej 215, ale moze jechalem pod wiatr ;)

to tyle...oczywiscie nie jest to jakas w 100% miarodajna opinia (przeciez wymienilem wszystkie filtry) ale jedynie subiektywne odczucia

[ Dodano: 30-11-2006, 07:57 ]

po trasce powrotnej (stala V=160km/h) utwierdzilem sie w tym przekonaniu...ciszej napewno, temp nie przekracza 90C(nie pamietam dokladnie 80-90C) spalanie 6.8 czyli niezle ale wczesniej palil chyba kropelke mniej (6.5)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lej olej z normą VW 505.01
oczywiscie, ale ta norme spelnia cala masa olejow (pol syntetyki tez, a nigdy bym tego nie zalal do TDI) :) Niunia nie ma lekkiego zycia, wiec i materialy eksploatacyjne ma miec najwyzszej jakosci...za chwile zalewam tego edge i zobaczymy czy jest jakakolwiek odczuwalna/slyszalna roznica w porownaniu do castrola GTD. przegonie tez autostradka i zobacze jak temperaturka

Cała masa - kilka kilkanaście produktów raptem. a jak znajdziesz półsyntetyk VW 505.01 to masz u mnie piwko! (chyba pomyliłeś z VW 505.00).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...