Skocz do zawartości
IGNOROWANY

czujnik abs tył jak zamontowac


DraKio

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam na vagu wywalony tylny prawy czujnik abs

zamowilem taki na allegro i dzis mi doszedl

moje pytanie jak sie zabrac za wymiane tego?

gdzie on jest i jak sie do neigo dostac?

a4 b5 97r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnies auto, zdejmij koło, i z tyłu za tarcza bedzie dochodzil kabelek czarny,konczy sie kątowo. Po tym kabelku dojdziesz do czujnika, sprobuj nim poruszac w prawo lewo, jak sie nie uda to wypsikaj go wd40, potem prawo lewo i pocignij, nie straj sie go wyrwac tylko wyjac.Jak ci sie nie uda to bedziesz musial zdemontowac zacisk i tarcze i bedziesz mogl go czyms drewnianym wypchnac.tylko ostroznie zeby koszyczka w ktorym jest czujnik nie uszkodzic.Czujnik ma aluminiowa obudowe i jest dosc mieka wiec uwazaj.Potrwa ci to ze 20min.łatwa i przyjemna praca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ta kostka na drugim koncu czujnika to gdzies kolo kola jest zeby podpiąć ? czyli wszystko zrobie bez kola nie musze nic wiecej rozbierac:)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze VAG Ci pokazal blad czunika nie znaczy w cale ze jest kaputt :wink: u mnie pokazywla sie bald czujnka ABS z przodu i sie wystarczylo przeczyscic z opilkow metalu, ktore sie czasami na czujnikach zbieraja i wtedy wyskakuje blad. Wystarczy wyjac, przeczyscic i heja...bedzie smigac :naughty: ... Raz mi polamal sie z tylu pierscien ABSu i tez mi blad czujnia pokazywalo...tak wic nie warto od razu tracic kasy zanim sie do konca nie zdjagnozuje :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam to kostka jest pod tylną kanapą. Wyjmij kanapę to powinieneś to zauważyć.

PS. Swego czasu też miałem problem z czujnikiem ale w przednim kole. Też go wywaliło na Vagu i okazało się że kabel się przetarł i czujnik nie działał. Naprawiłem kabel i do dziś jest OK. Może u Ciebie też coś gzieś nie łączy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtyczka o ile pamietam jest w karoserii pod spodem. wstraczy zobaczyc dokad kabel idzie i gdzie wchodzi pod autem, tam jest taka gumowa uszczelka okragla. Trzeba ja wyciagnac i wtedy wyjdzie wtyczka. Jesli jej tam nie bedzie to jak kolega wyzej pisal, trzeba sprawdzic pod tylna kanapa! :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było ja kolega mówił zaślepka gumowa i za nia wtyczka.ale faktycznie jak ci pokazuje ze czujnik to najpierw sprawdz czy to nie kabel, pierscień albo czy poprostu jest brudny.Mialem podobne problemy dwa razy tylko czyscilem czujniki raz z przodu a raz z tyłu, a w jednym mialem pierscien pekniety bo ktos wczesniej nieumiejetnie wymienial tarcze z tyłu.Jak masz nowy czujnik ale podróbke to lepiej sprawdz czy ten oryginalny w aucie jest sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...