Skocz do zawartości
IGNOROWANY

sciaganie auta w prawo


andzia883

Rekomendowane odpowiedzi

Andzia883 mąż musiał coś jeszcze skrzywić np drążek (możliwe), trzeba wymienić i ustawić zbieżność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, wczoraj moj maz uderzyl prawym przednim kolem w kraweznik i wygial felge, felga juz wymieniona ale auto sciaga na prawo. bylam na stacji diagnostycznej i gosc powiedzial ze to chyba drazek kierowniczy ?? co wy na to ??

równie dobrze może być ugięty któryś z wahaczy , trzeba zobaczyć i posprawdzać i wymienić wadliwy element , przy ugiętym drążku kierowniczym i złej zbieżności auto chodziło by po całej drodze a nie tylko ciągnęło w prawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sciaga niby tylko w prawo ale kierownica trzeba sie nakrecic w obie zeby jechac prosto i kierwonica jest tez przestawiona

Ugięcie wahacza jest najczęstsze i wtedy oprócz geometrii zbieżność się też zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta widzi wszystkie kąty z geometrii kół. Jeżeli reszta kątów (pochylenia, wyprzedzenia etc.) mieszczą się w normie i tylko zbieżność ma dużą odchyłkę to na pewno chodzi o drążek kierowniczy. Jeżeli wspomniane wcześniej przeze mnie kąty odbiegają od norm to trzeba poszukać w zawieszeniu (skrzywione wahacze). Diagnosta nie powinien mieć takiego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu mial taki problem auto malo do kanalu mu nie wpadlo jak wjechal na walki az 3 przyszlo gosci i kazdy mowil ze nic nie widzi chyba bede musiala jechac 20 km dalej do sprwdzonego diagnosty tylko nie wiem czy moge jechac????

A co to za diagnosta co niema przyrządów do sprawdzenia zbieżności i geometrii zawieszenia.?

Musisz sie przemęczyć i podjechać do kogoś kompetentnego a nie pseudo-fachofca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu mial taki problem auto malo do kanalu mu nie wpadlo jak wjechal na walki az 3 przyszlo gosci i kazdy mowil ze nic nie widzi chyba bede musiala jechac 20 km dalej do sprwdzonego diagnosty tylko nie wiem czy moge jechac????

Ryzyko jest. Jeśli się zdecydujesz jechać, radził bym zostawić już auto u tego mechanika co by od razu je nareperował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok powiem :wink:

---------- Post dopisany at 19:18 ---------- Poprzedni post napisany at 16:25 ----------

niby drazek nie jest wygiety;/ ale jutro mechanik mnie i tak czeka

---------- Post dopisany 19-12-2012 at 15:38 ---------- Poprzedni post napisany 14-12-2012 at 19:18 ----------

tak wiec juz wiem co bylo zrobione drazek do wymiany wahacz i jeszcze cos sie przestawilo ale nie pamietam co :decayed: zwrotnica czy jakos tak :facepalm:

juz wiem maglownica :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok powiem :wink:

---------- Post dopisany at 19:18 ---------- Poprzedni post napisany at 16:25 ----------

niby drazek nie jest wygiety;/ ale jutro mechanik mnie i tak czeka

---------- Post dopisany 19-12-2012 at 15:38 ---------- Poprzedni post napisany 14-12-2012 at 19:18 ----------

tak wiec juz wiem co bylo zrobione drazek do wymiany wahacz i jeszcze cos sie przestawilo ale nie pamietam co :decayed: zwrotnica czy jakos tak :facepalm:

juz wiem maglownica :naughty:

Jak się mogła maglownica przestawić ?

To że kierownica się przekręciła , to jest wina , drążka - zbieżności , wahacz zgoda - dlatego autem nie dało się jechać więcej jak 20km/h,

Ale maglownica no chyba że wyrwało ja z mocowaniami. przecież nie przeskoczyła na zębach:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...