Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik temperatury - jego zadania


kondri

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam następujące pytanie: jakie są zadania czujnika temperatury? Chodzi mi o to czy jego jedynym zadaniem jest wskazywanie temperatury na liczniku czy coś więcej. Jeden z "warsztatów", który wykonywał mi naprawę wymieniając czujnik, zamontował czujnik niekompatybilny z moim samochodem. Czujnik źle wskazywał i jestem ciekawy, czy zamontowanie nieodpowiedniego czujnika może przyczynić się do jakiegoś problemu.

12514009_1_644x461_czujnik_temperatury_audi_a3_a4_seat_leon_toledo_skoda_octavia_fabia_vw_bora_golf_iv_v_passat_polo_oe_bytom.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli auto nie jest wyposażone w klimatyzacje to jakie są dodatkowe zadania czujnika? Chodzi mi o to czy mogę pojawić się jakieś problemy w przypadku zamontowania niededykowanego czujnika, oprócz oczywiście złego wskazywania (podczas postoju na światłach temperatura wzrasta do ponad 100, a jak ruszę to się wyrównuje do 90). Czy ten czujnik steruje jakimiś dodatkowymi procesami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie czujniki cieczy podają sygnał do Kompa a on decyduje o dawce paliwa . dane idą z niego do sterownika wentylatora chłodnicy. no i na deskę (wskaźnik) O ile jest 4 pinowy......

A skąd wiesz ze zamontowali Ci nie odpowiedni ? według mnie termostat szwankuje ....

a jak wiatrak dmucha przy tej temperaturze 100*?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie na inny model czujnika wszystko wróciło do normy. A chciałbym się dowiedzieć czy jeśli jeździłbym na tym "nowym, sprawnym lecz nie do tego modelu czujniku" to czy mogłoby się coś stać, mam na myśli jakąś awarię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie na inny model czujnika wszystko wróciło do normy. A chciałbym się dowiedzieć czy jeśli jeździłbym na tym "nowym, sprawnym lecz nie do tego modelu czujniku" to czy mogłoby się coś stać, mam na myśli jakąś awarię.

Trudno jest gdybać ...Jaki by był wpływ na silnik jak byś jeździł na tym czujniku ......

Takie czujniki powinno się stosować tylko ORI i wtedy jest sie pewny ze jest wszystko ok...

Na zamiennikach tak właśnie bywa szaleją wskazania ...

Ale Najważniejsze ze masz opanowane i jest OK .....:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...